Spalony dom wyłączony z użytkowania

Pożar poddasza domu wielorodzinnego przy ulicy Przemysłowej 3c na Pieczyskach w Jaworznie gasiło 8 zastępów straży, łącznie 22 strażaków. Akcja gaśnicza trwała przez 6 godzin.

REKLAMA

Pożar poddasza, który miał miejsce wczoraj w okolicach godziny 11:00 budynku wielorodzinnego, 3 kondygnacyjnego przy ulicy Przemysłowej 3c na Pieczyskach był na tyle dotkliwy, że budynek został wyłączony z użytkowania.

Obecnie policja czeka na opinie biegłego, który wyjaśni okoliczności zdarzenia i jego przyczynę. Jak informuje nas jednak aspirant sztabowy Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, jaworzniccy mundurowi objęli opieką budynek, aby nie doszło do kradzieży mienia lokatorów, którzy musieli w pośpiechu opuścić swoje mieszkania. Prowadzone są regularne patrole w tamtym rejonie miasta.

Mieszkańcy spalonego budynku znajdują się obecnie u swoich rodzin i nie wiadomo kiedy ani czy w ogóle będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Budynek bowiem bardzo ucierpiał przez pożar. Dach jest częściowo zawalony i na każdym kroku widać skutki ognia. Na szczęście nikomu nic się nie stało, 10 osób zdążyło się ewakuować jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Nadzór budowlany podejmie decyzje co dalej zrobić z budynkiem.

Do naszej redakcji wpłynęło także pismo od zarządcy budynku firmy AKCES Obsługa Nieruchomości:  Zarządca zapewnia, że budynek był w dobrym stanie technicznym, wykonane były wszystkie wymagane przeglądy, a firma nie otrzymała żadnego zgłoszenia, że czuć spaleniznę dochodzącą z poddasza.

Ogromny pożar. Spalony cały dach w bloku

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki