REKLAMA

Sala zarezerwowana, usługodawcy umówieni, suknia i garnitur już czekają na ten wielki dzień, macie już przygotowaną listę gości, z którymi chcecie tańczyć do białego rana podczas wesela. Zostaje jeszcze jeden element: trzeba zamówić zaproszenia ślubne. W praktyce jest to dość problematyczna decyzja. Nie lubimy zostawać w tyle, wielu z nas chętnie śledzi najnowsze trendy. Chcemy dopracować swój ślub w każdym calu. Atrakcyjna, dopięta na ostatni guzik szata graficzna sprawi, że papeteria ślubna da Twoim gościom wgląd w styl uroczystości. Jeśli stoisz przed tą decyzją, mamy dla Ciebie dobre wieści – przygotowaliśmy przewodnik po zaproszeniach ślubnych, które w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne.

Rustykalne zaproszenia ślubne

Jeśli zależy Ci na tym, by ślub i wesele tworzyły dopracowaną uroczystość, warto zwracać uwagę na szczegóły. Przede wszystkim przyjrzyj się temu, jaki motyw przewodni wybraliście. Możesz bowiem zamówić oryginalne zaproszenia ślubne, które będą z nim dobrze rezonować. Dla miłośników stylu rustykalnego najlepsze będą propozycje utrzymane w tej samej stylistyce. – Organizacja ślubu to duże wyzwanie, jednak zaproszenie ślubne ma duże znaczenie — mówi Ania, która wraz z mężem tworzy markę Blooming Elegant specjalizującej się w wytwarzaniu efektownych zaproszeń ślubnych. – Mimo to jesteśmy zachwyceni tym, jak wielu klientów troszczy się o spójność stylistyczną, dzięki czemu ślub i wesele stają się uroczystością najwyższego poziomu.

Jak mogą wyglądać wyjątkowe zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym? Chętnie wykorzystuje się tu papier o naturalnych brzegach. Pojawiają się motywy kwiatowe i delikatne barwy przywodzące na myśl letnie popołudnia. Grafiki są subtelne, nienachalne, niekrzykliwe. Wybiera się raczej mleczne odcienie, które nie rażą swoją sterylnością.

Zaproszenia ślubne w stylu boho

Styl boho to okazja do nieskrępowanego luzu w łączności z naturą. Taki ślub i wesele często zrywają ze schematami; jest tu miejsce na etniczne wzory, dodatki, którym nadaje się drugie życie, atmosferę artystycznego ładu-nieładu. W takim wypadku świetnym wyborem jest zamówienie zaproszeń ślubnych właśnie w tej konwencji. Brązowy, ekologiczny papier współgra z beżami, delikatną bielą, pastelami, ale też wyrazistymi barwami przywodzącymi na myśl bohemę – złotem czy głęboką czerwienią. Pojawiają się motywy kwiatowe i subtelne wzory geometryczne, a całości dopełniają naturalne materiały takie jak juta.

Zaproszenia ślubne w stylu glamour

Blask diamentów, bogate zdobienia, elegancja, która jednak zaprasza do szalonej zabawy – to jest właśnie styl glamour. Warto wybrać współgrające z nim zaproszenia na ślub. Nie muszą wcale być krzykliwe. Paleta kolorystyczna jest szeroka, a barwy dobiera się umiejętnie, by nie sprawiały przytłaczającego wrażenia – tłem zwykle jest biel lub coraz modniejsza czerń. Jest tu miejsce na srebro i złoto, butelkową zieleń, burgund. Wszystkie chwyty dozwolone – ważne, by zatroszczyć się o harmonię.

Nowoczesne zaproszenia ślubne

Nowoczesne zaproszenia na ślub dają szerokie możliwości. Twórcy papeterii ślubnej w tym stylu otrzymują zróżnicowane zamówienia i wiele zależy od indywidualnego pomysłu. Świetnie sprawdzają się geometryczne kształty, grafiki, intensywne barwy, których nie trzeba przecież się obawiać. I jeszcze intrygujący pomysł: zaproszenia ślubne ozdobione szkicem, który przedstawia miejsce uroczystości.

Personalizowane zaproszenia ślubne

Jeśli chcesz postawić na oryginalne zaproszenia weselne, świetnym wyborem są modele personalizowane. Tu pole do popisu jest znacznie szersze. Świetnie sprawdza się efektowna kaligrafia, która na pewno mile zaskoczy Twoich gości. Możesz wybrać rodzaj kwiatów, który będzie obecny wśród weselnych dodatków i dekoracji. Suszona gałązka stworzy spójność stylistyczną z uroczystością. Zastanawiając się, u kogo złożyć zamówienie, zwróć uwagę na to, ile pracy trzeba włożyć w przygotowanie jednego zaproszenia ślubnego. Tłoczony wzór, efektowny papier, pieczęcie – wszystkie te elementy składają się w całość, która zdobędzie serca gości. Przed złożeniem zamówienia sprawdźcie różne wersje zaproszeń, porównajcie dostępne propozycje, zastanówcie się, jak można byłoby je wzbogacić. Zaproszenia są przecież jednym z tych dodatków weselnych, które się trzyma na pamiątkę – warto zadbać, by przyglądanie się im po latach sprawiało radość. Wy z kolei możecie zastanowić się nad wykonaniem księgi gości, która będzie już zawsze przypominać Wam o tych pięknych chwilach.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki