Trener Filip Koralik jest dumny z osiągnięć młodych piłkarzy Górnika Jaworzno

Młodzi piłkarze Górnika Jaworzno pod okiem swojego trenera Filipa Koralika osiągają już sukcesy i dominują w swoim roczniku.

REKLAMA

Rocznik 2014 Górnika Jaworzno nie miał sobie równych w minionym sezonie, w podokręgu Sosnowiec wygrywając 30 meczów z rzędu. Nawet w finale rozgrywek, który był bez klasyfikacji, wygrali wszystkie mecze, a ich bilans zatrzymał się na 35 meczach wygranych, bez ani jednego remisu czy porażki. Jest to ogromny sukces i jeszcze większy progres zawodników.

Trener Filip Koralik nie kryje swojego zadowolenia z postępu, jaki zrobili jego podopieczni. Czuję nie tylko dumę, ale i satysfakcje — dodaje trener. W końcu niektórych z chłopaków trenuje od 4 lat i widzi postęp, jaki zrobili Ci mali zawodnicy. Co ciekawe, już teraz trener dostaje telefony od klubów grających na wyższych szczeblach, które podpytują o niektórych młodych piłkarzy Górnika.

Podopieczni także nie kryją swojego zadowolenia z trenowania pod okiem trenera Filipa mówić wprost, że trenowanie w Górniku jest bardzo przyjemne, trener wytrwale uczy sztuki piłkarskiej, a ogólnie to jest bardzo miło.

W najbliższej przyszłości klub oraz zawodnicy nie zwalniają tempa i szykują się do zgrupowania. Liga już zakończona więc można wchodzić w czas roztrenowania się. Jednakże zaraz wyjeżdżają na tygodniowy obóz, następnie 3 tygodnie przerwy i w sierpniu na nowo ruszają przygotowania do zbliżającego się sezonu.

Młodzi adepci sztuki piłkarskiej muszą brać się więc do ciężkiej i wytężonej pracy pomimo wakacji i gorąca lejącego się z nieba, jeżeli chcą spełnić swojego marzenia, a te sięgają piłkarskiej górnej półki. Jeden z podopiecznych pragnie grać w legendarnym Manchesterze United oraz Reprezentacji Polski.

Szkółka Górnika Jaworzno jest jednak dużo większa, niż mogłoby się wydawać. Oprócz sekcji piłkarskiej chłopców i dziewcząt liczącej 200 dzieciaków jest także sekcja gimnastyki artystycznej, gdzie szkoli się ponad 150 dziewczynek. Klub w aspekcie edukacji i rozwoju młodych talentów robi gigantyczne kroki naprzód i widać to po coraz większej ilości dzieci w sekcjach, a także sukcesach na różnych szczeblach sportowych.

Młodzi piłkarze trenują w pocie czoła, aby spełnić swoje piłkarskie marzenia, a klub dokłada wszelkich starań, żeby te marzenia udało się zrealizować.

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki