15-letni mieszkaniec Szczakowej ukradł z prywatnej posesji rower elektryczny, ale już po godzinie policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie udało się go zatrzymać i odzyskać skradzione mienie.

REKLAMA

Wczoraj 22 czerwca w godzinach wieczornych 15-letni mieszkaniec dzielnicy Szczakowa w Jaworznie dokonał kradzieży roweru elektrycznego z prywatnej posesji. Właścicielka pojazdu od razu zgłosiła zdarzenie jaworznickiej policji, której wystarczyła raptem godzina od zgłoszenia, aby znaleźć i złapać sprawce oraz oddać mienie kobiecie.

Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce został wysłany patrol, jak również komunikat do wszystkich patroli na mieście z dokładną marką i modelem roweru, co zdecydowanie przyczyniło się do szybkiego namierzenia sprawcy. Młody mężczyzna na widok radiowozu porzucił rower i podjął próbę ucieczki jednak nieskuteczną, gdyż został obezwładniony i zatrzymany. Dodatkowo podczas sprawdzania w bazie danych okazała się, że jest on na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Nastolatek znany jest jaworznickim stróżom prawa, a teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki