Victoria 1918 Jaworzno na podium Klasy Okręgowej

fot. FB Victora 1918 Jaworzno

Drużyny Okręgówki grupy Wadowice zakończyły zmagania ligowe w sezonie 2021/22. Ostatnie  mecze rundy wiosennej na wyjazdach zagrały Victora 1918 Jaworzno oraz LKS Zgoda Byczyna.

REKLAMA

Victoria 1918 Jaworzno w sobotę 18 czerwca zagrała z Babią Górą Sucha Beskidzka. Ostatni mecz sezonu okazał się pechowy i piłkarze Victorii musieli uznać wyższość gospodarzy, przegrywając te spotkanie 1:3. Dla drużyny z Jaworzna bramkę zdobył Jakub Żmuda. Victoria 1918 Jaworzno w sezonie spisywała się świetnie i pomimo słabszej kondycji na koniec sezonu zajęła ostatecznie 3. miejsce, ustępując tylko LKS Niwa Nowa Wieś i triumfującemu MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska.

LKS Zgoda Byczyna w rundzie wiosennej nie spisała się najlepiej, przegrywając niemal każde spotkanie. Ostatnie zagrała w czwartek 16 czerwca z Hejnałem Kęty. Jedyną bramkę dla Zgody zdobył kapitan zespołu Marek Zieliński. Byczynianie spotkanie przegrali 1:4. LKS Zgoda Byczyna ostatecznie zajęła 14. pozycję w tabeli Klasy Okręgowej. Jest to tym samym ostatnie miejsce, które w przyszłym sezonie pozwoli jeszcze raz zaprezentować się w tej lidze.

W sezonie 2022/23 do Okręgówki dołączy trzecia drużyna z Jaworzna. LKS Ciężkowianka Jaworzno awansowała bezpośrednio wygrywając A Klasę.

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki