W GEOsferze piknik „Powitanie lata”

Jaworznicka GEOsfera, jak to ma w zwyczaju, zaprosiła na arcyciekawy piknik z wieloma atrakcjami. Było więc czym się zainteresować i swą wiedzę geologiczną poszerzyć. Wszystko rozpoczęło się od warsztatów terenowych pt. „Poszukiwanie skamieniałości”. I kto by przypuszczał, że mamy w GEOsferze sensacyjne skamieniałości sprzed milionów lat.

REKLAMA

Milusińscy mieli wielką frajdę w doświadczeniach serwowanych przez SOWĘ czyli Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

Liczna grupa małych i dużych śledziła z zainteresowaniem pokazy chemiczne w tym „chemicznego kameleona”, który choć polegał na mieszaniu różnych substancji, spektakularnym wybuchem się nie zakończył, a jedynie efektowną zmianą barwy. Tuż obok pani florystka plotła wianki z bluszczu, kwiatów polnych i paproci. Zaproszono też do pierwszej odsłony Rodzinnej Gry Terenowej pt. Geologiczny Fundament Miasta – Wapień. Należało odnaleźć siedem punktów i odpowiedzieć na pytania z nimi związane, łatwizną nie były, ale pomocy można było szukać na tablicach edukacyjnych. Oto jak kształci się nowe pokolenia paleontologów i geologów. GEOsfera górą.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki