REKLAMA

Każdy pies zamieszkujący dom lub mieszkanie, powinien posiadać swoją przestrzeń, w której odpocznie i nabierze sił. Najważniejsze, aby znalazło się w niej odpowiednie legowisko. W sklepach zoologicznych dostępny jest ich duży wybór. Jak jednak spośród tylu opcji wyłonić tą najlepszą? Podpowiadamy.

Czym kierować się podczas wyboru legowiska dla psa?

Idealne legowisko dla psa to takie, które jest bezpieczne i wygodne. Aby jednak móc wybrać model odpowiadający powyższym wytycznym, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Dzięki temu pies będzie dobrze czuł się na swoim posłaniu i chętnie z niego korzystał.

  1. Odpowiedni rozmiar legowiska. Powinno być ono niezbyt małe, aby pies mógł się w nim swobodnie ułożyć i niezbyt duże, by pozostało bezpieczne i przytulne. Żeby móc wybrać legowisko o właściwym rozmiarze, najlepiej zmierzyć długość psa od nasady ogona aż po czubek nosa i dodać do uzyskanego wyniku około 20 cm.
  2. Jakość i trwałość wykonania. Aby posłanie dla psa pełniło swoją funkcję przez długi czas, powinno być wykonane z mocnych, odpornych na przetarcia materiałów. Najlepiej wybrać model łatwy w czyszczeniu, a takim niewątpliwie okaże się ten z opcją zdejmowania pokrowca.
  3. Kształt i rodzaj wypełnienia. Poszukując idealnego posłania dla czworonoga, należy wybrać model, który będzie miękki, a jednocześnie odporny na odkształcenia. Stąd też warto zwrócić szczególną uwagę, na rodzaj użytego przez producenta wypełnienia. Istotny może okazać się także kształt legowiska, jednak najważniejsze, aby jego rozmiar był właściwy.

Szukając odpowiedniego posłania dla swojego czworonoga, najlepiej poświęcić na tę czynność więcej czasu i porównać wiele modeli. Duży wybór legowisk dla psów dostępny jest w sklepie Psia Kość pod adresem https://sklep-psiakosc.pl/legowiska-dla-psow. Dzięki szerokiemu asortymentowi każdy znajdzie idealne posłanie dla swojego czworonożnego pupila.

Jakie legowisko wybrać dla małego psa, a jakie dla dużego?

Stojąc przed dylematem zakupu odpowiedniego legowiska dla psa, najważniejsza jest wielkość czworonoga, który będzie na nim wypoczywał. Wynika to z faktu, że inaczej skonstruowane są posłania dla małych psów, a inaczej te przeznaczone dla ich dużych pobratymców. W związku z powyższym, szukając legowiska dla labradora czy owczarka niemieckiego, należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

– solidna ilość wypełnienia (aby nie uginało się pod ciężarem psa),

– możliwość zdjęcia pokrowca (legowisko dla dużego psa nie zmieści się w całości do pralki),

– legowisko ortopedyczne (psy dużych ras często mają problemy ze stawami, dlatego legowisko ortopedyczne może być dla nich dobrym rozwiązaniem).

Poszukując legowiska dla psów małych ras takich jak: york czy maltańczyk, należy zwrócić uwagę na to, aby było one:

– przytulne i miękkie,

– zapewniające poczucie bezpieczeństwa (w tym wypadku sprawdzi się legowisko z podwyższonymi bokami).

Legowiska, które spełniają wszystkie powyższe wytyczne, dostępne są w sklepie Psia Kość pod adresem sklep- psiakosc.pl. Warto szczegółowo zapoznać się z jego ofertą, gdyż niewątpliwie jest w czym wybierać.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki