REKLAMA

Banki mają do zaoferowania cały szereg instrumentów i usług finansowych, niemalże skrojonych na miarę dla każdej grupy klientów indywidualnych i biznesowych. Wśród nich znaleźć można również konto dla studenta. Czy warto otworzyć takie konto? Odpowiadamy w naszym artykule.

Dla kogo przeznaczone są konta studenckie?

Dobrze wiedzieć, że nazwa „konta bankowe studenckie” jest umowna. Bank nie wymaga bowiem okazywania ważnej legitymacji studenckiej. Chodzi tu raczej o przedział wiekowy. Tym samym konto bankowe studenckie to usługa, skierowana do młodych ludzi od 18 do 26 roku życia.

Czym wyróżnia się konto dla studenta?

Warto wskazać, czym wyróżnia się konto dla studenta. Otóż przede wszystkim korzystnymi warunkami prowadzenie konta, a więc zwolnieniem z opłat. Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że studenci to specyficzna grupa konsumentów. Z reguły nie mają jeszcze zbyt wysokich dochodów i nie chcą tracić pieniędzy na opłaty usług bankowych. Poszukują więc najtańszych rozwiązań.

Konto studenckie najczęściej nie obejmuje opłat za kartę i za prowadzenie konta. Może się jednak zdarzyć, że opłata za kartę płatniczą zostanie naliczona, jeżeli nie wykonasz transakcji kartą na określoną w umowie kwotę. Z kolei niektóre banki nie nakładają na klienta żadnych warunków odnośnie do konta i karty płatniczej. Prowadzenie rachunku jest wówczas zupełnie darmowe.

Banki mają różne warunki. Niemniej konto studenckie jest opłacalnym rozwiązaniem, po które chętnie sięgają młodzi ludzie. Wybierając konto, warto skorzystać z narzędzi, takich jak ranking kont studenckich (konto walutowe, konto dla młodych, konto oszczędnościowe i każde inne również warto weryfikować w ten sposób przed podjęciem decyzji).

Poza tym założenie konta studenckiego przebiega tak samo jak w przypadku każdego innego konta. Obecnie można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu, czyli online. Młody klient zyskuje funkcjonalności, takie bankowość internetowa czy karta płatnicza.

Studenckie konta bankowe – pierwszy krok do poważnej bankowości

Czy warto zakładać konto studenckie? To raczej pytanie retoryczne. Każdy młody człowiek powinien mieć ułatwiony start w dorosłe życie; bez opłat obciążających jego niewielki budżet. Ponadto jest to doskonała okazja, aby wybrać najlepszy dla siebie bank i zapoznać się z funkcjonowaniem danej instytucji w praktyce. Dla banków młodzi ludzie to istotna grupa konsumentów, ponieważ po ukończeniu 26 roku życia mogą kontynuować współpracę. Bardzo często biorą też kredyty hipoteczne w sprawdzonych bankach. Nie dziwi zatem fakt, że praktycznie każdy bank oferuje założenia konta dla studenta.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki