Drobna kobieta rzuca dziennikarzem o ziemie – warsztaty z Krav Maga w Klubie To i Owo

Sztuka samoobrony dla kobiet to kolejny pomysł aktywizacji pań przez Fundacje Kobieca Przystań. Zajęcia z krav magi w Klubie To i Owo cieszą się dużym zainteresowaniem.

REKLAMA

Samoobrona dla kobiet w Klubie To i Owo to kolejny pomysł Fundacji Kobieca Przystań na zaktywizowanie pań, a przy okazji nauczenie ich praktycznych umiejętności, które mogą, ale nie muszą, przydać się im w życiu codziennym. Panie uczą się nie tylko samoobrony, ale także walki wręcz czy obrony bronią prowizoryczną jak torebka, worki na śmieci czy parasolka. Zajęcia prowadzi Elżbieta Leja z Krav Maga Pro System.

Warsztaty z samoobrony pierwotnie miały być przeznaczone tylko dla Pań, jednak i panowie zagrzali tu miejsce. Dziewczynom to nie przeszkadza, instruktorce także, więc obecnie grupy są już mieszane.

Nie mogliśmy się oprzeć tej potrzebie i zapytaliśmy instruktorkę, czy jest w stanie powalić nawet mierzącego 193 centymetry wzrostu i ważącego 97 kg wagi mężczyznę. Szybko okazało się, że bez większego problemu.

Jak przekonuje instruktorka Elżbieta Leja, która mówiąc kolokwialnie, zlałam nam dziennikarza — po to dziewczyny trenują cały czas, aby być przygotowanymi w razie konieczności obrony. Trzeba dodać, że tę zajęcia są bardziej w formie szkoły niż kursu, ponieważ to nie jest tak, że trwają rok i koniec. Warsztaty są cały czas i chodzić można na nie tak długo, jak się ma na to ochotę.

Jak widać było w materiale, krav maga to izraelski system walki opracowany do samoobrony, który pozwala drobnej kobiecie poradzić sobie nawet z prawie 100-kilogramowym mężczyzną. Wszystkie Panie chcące spróbować swoich sił, zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Fundacje Kobieca Przystań.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki