REKLAMA

Wycieraczki samochodowe to z pozoru banalny element wyposażenia każdego pojazdu, a jednak gdy przychodzi czas na zakup, trudno jest dokonać właściwego wyboru.

Bo w rzeczywistości wycieraczki te, choć teoretycznie wyglądają na identyczne, w rzeczywistości znacznie się od siebie różnią. Jak dokonać wyboru, by był on w stu procentach trafiony?

Na co zwrócić uwagę, wybierając wycieraczki?

Choć może wydawać się inaczej, wycieraczki są tak samo ważne, jak chłodnica, czy nawet koła. Bez nich w czasie ulewnych opadów deszczu, jazda jest wręcz niemożliwa. A co, jeśli nagle jakiś samochód jadący z przeciwka ochlapie przednią szybę? Takie zdarzenie może mocno utrudnić jazdę, a brak wycieraczek wręcz uniemożliwi jej natychmiastowe oczyszczenie. W związku z tym wycieraczki samochodowe są bardzo ważnym elementem wyposażenia.

Wybierając wycieraczki do swojego auta, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar. Na opakowaniu zazwyczaj jest napisane, do jakiego konkretnie modelu są one przeznaczone. Warto też sprawdzić, czy nowe wycieraczki są z wyglądu podobne do tych starych. Dobrze jest więc mieć je pod ręką w momencie zakupu. Ponadto szukając wycieraczek do swojego samochodu, należy ocenić ich jakość i zorientować się, z jakiego materiału zostały wykonane. Często jest tak, że wycieraczki te przez długi czas w ogóle nie są używane. Niekiedy zaś używa się ich non stop. Są wobec tego narażone na intensywne zużycie. Te lepszej jakości będą służyły przez dłuższy czas. Kolejna sprawa to konstrukcja. Trzeba wybrać między wycieraczkami płaskimi a tymi ze stelażem. Wybór ostateczny w tej kwestii to już sprawa mocno indywidualna.

Wiele osób kupując wycieraczki do samochodu, dość mocno kieruje się ich ceną. Często decydują się na najtańszy model. Cena nie jest dobrym kryterium wyboru. Lepiej zwrócić uwagę na producenta. Od niego zwykle zależy jakość tego produktu. Znany, cieszący się dobrą opinią producent przeważnie oferuje wycieraczki w wyższych cenach, ale to nieistotne. Będą służyły dłużej, więc ta inwestycja na pewno się opłaci.

Gdzie kupić wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe można teraz kupić nawet w markecie. Jednak dlatego, że są tak samo ważne, jak wspomniana chłodnica i pozostałe części, z jakich składa się samochód, lepiej rozejrzeć się za nimi w sklepie motoryzacyjnym. Może to być punkt internetowy.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki