Jaworzniccy strażacy szkolą się współpracując z PKM Jaworzno

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie intensywnie się szkolą, przy okazji współpracując z PKM Jaworzno.

fot. FB KMPSP w Jaworznie
REKLAMA

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej regularnie się szkolą, aby podnieść swoja wiedzę i umiejętności, przy ratowaniu ludzkiego życia. W końcu ich praca nie polega tylko na działaniach czy interwencjach. Stały rozwój technologii sprawia, że wiele dotychczas sprawdzonym metod zwalczania zagrożeń przestaje się sprawdzać. Co gorsza, przepisy i ustawy często także nie nadążają za nowymi technologiami.

Nowe technologie wkraczają także w komunikacje miejską, dlatego ostatnie ich szkolenie dotyczyło autobusów elektrycznych. Podjęli więc współprace z PKM Jaworzno.

Co istotne, strażacy współpracują z PKM Jaworzno od pierwszych lat, gdy autobusy elektryczne zostały wprowadzone do taboru jaworznickiej spółki. Od tamtego czasu przeprowadzili już cały cykl szkoleń mających na celu zapoznanie się z tymi pojazdami. Mimo wszystko wspomniane szkolenie bardzo im się przyda, gdy będą musieli interweniować przy zdarzeniu związanym właśnie z jaworznickimi „elektrykami”.

Jak informuje nas młodszy brygadier Marcin Ziemiański — na ostatnim szkoleniu poruszane były tematy bezpieczeństwa. Dotyczyły one bezpiecznej ewakuacji pasażerów z pojazdu czy działania podczas sytuacji awaryjnej, czyli podczas wypadku lub nieprawidłowego działania autobusu.

Jaworzniccy strażacy szkolą się cały czas, aby być w jak najlepszej formie. Cieszy nas to, że przy okazji współpracują z miejskimi spółkami. Mamy jednak nadzieje, że nabyta na ostatnim szkoleniu wiedza, szybko im się nie przyda.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki