REKLAMA

Jaworzno, decyzją Prezydenta Miasta Pawła Silberta, przeznaczyło kwotę 233 tysięcy złotych na wakacje dla 500 dzieci z Jaworzna, która trafiła już na konta ośmiu stowarzyszeń z terenu Jaworzna i Sosnowca.

REKLAMA

Miasto Jaworzno za sprawą decyzji Prezydenta Miasta Pawła Silberta kolejny już rok wspiera organizacje pozarządowe, które organizują letni wypoczynek dla najmłodszych jaworznian. W tym roku do ośmiu stowarzyszeń przekazano łączną kwotę 233 tysięcy złotych na wakacje dla 500 dzieci z Jaworzna. To o 33 tysiące złotych więcej niż w ubiegłym roku.

Środki, które przeznaczone mają być na zrealizowanie projektów związanych z opieką nad dziećmi i młodzieżą w czasie letnich wakacji, zostały już przekazane na konta ws. ośmiu organizacji pozarządowych.

Jak mówi Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk — program „Profilaktyczne wakacje” wpisany został na stałe w harmonogram działań podejmowanych przez Jaworzno. Miasto widząc pozytywne efekty stara się, w miarę możliwości budżetowych, zwiększać pulę środków przeznaczonych na wakacyjny wypoczynek dla dzieci — dodaję.

Zadania dofinansowane przez miasto w tym roku:

  1. Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach – „Ogniste Lato 2022” – 39 tys. zł,
  2. Caritas Diecezji Sosnowieckiej – „Wakacyjna Przygoda” – 32 tys. zł,
  3. Uczniowski Klub Sportowy Akademia 2012 – „Wakacje z Akademią 2022” – 36 tys. zł,
  4. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Jaworzno – „Harcerskie Lato’2022 – obóz harcerski w Orzyszu, kolonia zuchowa w Kokotku, półkolonia w mieście” – 55 tys. zł,
  5. Klub Sportowy”Wolant” Jaworzno – „Aktywne wakacje – moja recepta na zdrowie” – 18 tys. zł,
  6. Ludowy Klub Sportowy „Ciężkowianka” Jaworzno – „Letnia Profilaktyka w Koronie 2” – 10 tys. zł,
  7. Parafia Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. Św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie – „Wakacje z MAPETEM 2022” – 29 tys. zł,
  8. Klub Sportowy „Górnik” w Jaworznie – „Półkolonia z Profilaktyką” – 14 tys. zł.

Źródło:

Miasto dofinansowało wakacje dla dzieci

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki