Konsultacje społeczne w sprawie ulicy „Kociej”, które miały się odbyć 30 lipca 2022 roku nie odbędą się. Termin został przesunięty o 4 dni.

REKLAMA

Konsultacje społeczne, wraz z otwartymi warsztatami w ramach programu “Jaworzno w dyskusji – Przyszłość Kociej” zostają przeniesione na środę 3 sierpnia bieżącego roku na godzinę 17:00. A to ze względu na zapowiadane w sobotę 30 lipca ulewne deszcze.

Przypomnijmy, że ulica Sienkiewicza wraz z całym anturażem to jedna z przestrzeni publicznych w centrum miasta, która zdecydowanie wymaga nowego spojrzenia i większej lub mniejszej rewitalizacji. Handel, który stał się tam pewnego rodzaju tradycją i którego rozkwit wyraźnie był obserwowany przez 20 lat, po roku 2010, z różnych przyczyn, podupadł. Szczególnie widać to w godzinach po południowych, gdy cały ruch znika, a „Kocia” świeci pustkami.

Miasto postanowiło więc działać i pyta mieszkańców o ich pomysły na to, jak chcieliby, aby ta ulica wyglądała. Dlatego przeprowadzono już wcześniej ankietę internetową, dotyczącą preferencji mieszkańców co do przyszłego zagospodarowania tejże ulicy, a teraz w ramach działań programu „Jaworzno w dyskusji”, odbędzie się spotkanie z mieszkańcami i warsztaty plastyczne.

Jeżeli jednak ktoś nie ma czasu ani możliwości, aby przyjść osobiście na spotkanie, a nie odpowiada mu stan „Kociej” i ma na nią własną wizję lub pomysł na to, jak można w tej części miasta przestrzeń uregulować i ożywić po godzinach handlu, to może skontaktować się z Urzędem Miasta w Jaworznie za pośrednictwem adresu e-mail: kocia@um.jaworzno.pl lub telefonicznie pod numer 32 61 81 691 oraz 32 61 81 641 i swój pomysł przedstawić.

Co istotne projekt pod nazwą „Ulica Sienkiewicza (»Kocia«) jako miejsce targowe w kontekście ładu przestrzennego” to nie jedyny projekt realizowany w ramach miejskiego programu „Jaworzno w dyskusji”. Konsultacje są prowadzone także w trzech innych obszarach:

• Przyszłość byłego dworca kolejowego w Szczakowej.
• Miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży – rewitalizacja skateparku w Parku Podłęże.
• Zielone polityki miejskie i koncepcje zagospodarowania przestrzeni w mieście.

Jesteśmy ciekawi czy mieszkańcy mają jakieś swoje wizję na te ulice oraz co finalnie zostanie zrealizowane. Czy ulica odzyska swoją dawność świetność? Czas pokaże.

Źródło: UM Jaworzno

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert zaprasza na konsultacje w sprawie „Kociej”

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki