Matematyka łączy się ze sztuką. Półkolonie w MathRiders zaskakują najmłodszych

Półkolonie w MathRiders trwają w najlepsze, a każdy dzień dla dzieciaków to inne ciekawe zajęcia.

REKLAMA

Półkolonie, które organizuje szkoła matematyki MathRiders, trwają już od jakiegoś czasu, a ich organizatorka Agnieszka Radziwolska robi wszystko, aby nie było nudno i aby dzieci mogły zaznajamiać się nie tylko z matematyką, ale także z innymi dziedzinami. Tym razem padło na sztukę.

Nie byłabym sobą, gdyby to nie była sztuka połączona troszeczkę z matematyką – Agnieszka Radziwolska

Matematyka w połączeniu, ze sztuką na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć abstrakcyjnym połączeniem, ale okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Elementy, które łączą matematykę właśnie z dziedziną sztuki to chociażby symetria — dodaje organizatorka półkolonii. Sama jest miłośniczką Mandali, czyli mistycznych rysunków, które idealnie pokazują jak matematyka właśnie, odnajduje się w tej sferze. W końcu bez cyrkla czy linijki nie stworzymy Mandali, do tego pewna schematyczność czy powtarzalność to elementy, które są charakterystyczne dla tych dwóch odmiennych dziedzin.

To jednak nie koniec. Kolejny dzień przyniesie dzieciakom kolejne zajęcia i wyzwania. Już jutro planowane jest połączenie matematyki z naturą. Dzieci będą tworzyć las w słoiku, a także wybiorą się na podróż do lasu, aby poszukiwać i odkrywać skarby.

Półkolonie, które prowadzi Agnieszka Radziwolska, cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci spędzają aktywnie i ciekawie czas, edukując się przy okazji matematyki.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki