Ormiański Grill – nowe smaki na Rynku w Jaworznie

Ormiański Grill na Rynku. Nowe smaki, których jeszcze nie było na mapie gastronomicznej Jaworzna. Spróbować tych wyjątkowych, grillowanych specjałów w promocyjnej cenie możesz już w najbliższą sobotę, 23 lipca.

Z okazji otwarcia wszystkie potrawy na miejscu w cenie 50%

REKLAMA

Na jaworznickim Rynku swój debiut będą mieć dania kuchni ormiańskiej. W ofercie szaszłyk ormiański, kebab ormiański oraz chinkali. To niesamowita okazja do poznania smaków prosto z Armenii. Nazwy kebab i szaszłyk są nam znane. Jednak restauracja będzie je serwować w swoim tradycyjnym stylu. Jak mówi właściciel nowego lokalu: chce pokazać swoją kulturę i jedzenie, które zna od dziecka.

Mięso na kebab w ormiańskim stylu przygotowuje się na grillu na tak zwanych sziszach, czyli specjalnych szpadach, na które nabija się mięso. Gdy jest gotowe, nakłada się je na lawasz, czyli ormiański chleb i uzupełnia dodatkami oraz sosem. Jest to ciekawa alternatywa do tradycyjnych kebabów serwowanych w wielu miejscach w naszym mieście.

Na miejscu wybierasz rodzaj mięsa. Nabita na szpadę porcja ląduje na rozgrzanym grillu.

Grillowane mięso podawana jest w lawaszu, wraz z warzywami, przyprawami i sosami.

Z kolei chinkali to tradycyjne pierożki w formie zakręconej sakiewki. Kwintesencją tego dania jest mięsny farsz. Podczas gotowania w sakiewce wytwarza się sos, który przypomina pyszny rosół. Dlatego chinkali powinno się jeść rękami, żeby sos nie wypłynął.
Natomiast miłośnicy drobiowego mięsa będą mieli okazję zjeść pyszne skrzydełka z grilla.

Chinkali

Restauracja zaprasza na otwarcie w sobotę od godziny 12.00. Przygotowano specjalną promocję: wszystkie potrawy na miejscu możesz mieć aż o 50% taniej. Opłaca się przyjść i spróbować czegoś nowego.

Adres: Sławkowska 2, 43-600 Jaworzno
Zamówienia telefoniczne  733 933 700

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki