Pożar mieszkania w centrum Jaworzna

REKLAMA

Pożar mieszkania w centrum Jaworzna miał miejsce dzisiaj w nocy po godzinie 00:00 na Osiedlu Tadeusza Kościuszki przy ulicy Okrężnej. Na szczęście lokatorka w porę się ewakuowała.

REKLAMA

Do pożaru mieszkania na Osiedlu Tadeusza Kościuszki przy ulicy Okrężnej doszło dzisiaj w nocy 18 lipca. Jak informuje nas starszy kapitan Marcin Ziemiański z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie — po północy dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze domu wielorodzinnego. Po przybyciu na miejsce strażacy zorientowali się, że pożar dotyczy jednego z mieszkań na drugim piętrze i rozpoczęli swoje działania. Podali prądy wodny na pomieszczenie, z którego wydobywał się ogień, następnie po ugaszeniu pożaru oddymiali pomieszczenie, a także budynek oraz sprawdzili klatkę schodową na obecność gazów pożarowych.

Lokatorka zdążyła się ewakuować przed przybycie strażaków, jednakże doznała poparzeń kończyn dolnych 2. stopnia. Są to niebezpieczne uszkodzenia skóry o charakterze powierzchniowym lub głębokim. Akcja trwała około 2 godziny i skończyła się po 2:30 w nocy. Brały w niej udział 4 zastępy, łącznie 11 ratowników.

Mieszkanie jest prawdopodobnie do generalnego remontu. Świadczyć może o tym osmolona klatka schodowa oraz drzwi wejściowe do lokalu, a także wybite okno oraz spalone przedmioty pozostawione z tyłu bloku pod oknami. Innym mieszkańcom na szczęście nic się nie stało, jednakże spalone mieszkanie to z pewnością duży cios dla pokrzywdzonej lokatorki.

Przyczynę wybuchu pożaru ustala policja.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Redakcjo w pierwszej kolejności sprawdź fakty a potem pisz coś takiego:
    jednakże spalone mieszkanie to z pewnością duży cios dla pokrzywdzonej lokatorki.
    Lokatorka od dawna miała odcięty prąd przez dostawcę, a w mieszkaniu była t.z. „melina” (wg sąsiadów). To oni, a w szczególności tych z dołu należy żałować, że przez takich nieodpowiedzialnych mieszkańców mają zalane swoje mieszkania.