Przedszkole Miejskiej nr 25 w Jaworznie zmienia lokalizację. Nową siedzibą przedszkola będzie jedno ze skrzydeł Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Podłężu.

REKLAMA

Jak podaje urząd miejski, decyzja o przeniesieniu Przedszkola Miejskiego nr 25 spowodowana jest stanem technicznym obecnej siedziby placówki.

Za nami spotkania z kadrą Przedszkola Miejskiego nr 25 oraz związkami zawodowymi, podczas których wyjaśnialiśmy, skąd decyzja o zmianie lokalizacji placówki. Rozmowy były bardzo rzeczowe i konkretne, zarówno pracownicy jak i przedstawiciele związków zawodowych rozumieją obecną sytuację i potrzebę przeniesienia przedszkola w inne, bezpieczne miejsce – wyjaśnia Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami. – Jako nową siedzibę zaproponowaliśmy pomieszczenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Towarowej na Podłężu, w których aktualnie trwa generalny remont.

Obecny jeszcze budynek Przedszkola Miejskiego nr 25 został wybudowany w1984 roku.  –Ściany osłonowe zbudowane są od wewnątrz z płyt gipsowych, w środku ocieplane wełną mineralną, od zewnątrz z płyt azbestowo-cementowych. Stropy i konstrukcja dachu są drewniane (prefabrykaty przestrzenne skrzyżowane, pokryte papą) – podaje urząd miejski. Budynek jest w na tyle kiepskim stanie technicznym, że jego remont byłby nieopłacalny, stąd też decyzja o przeniesieniu.

W obecnym budynku przedszkole będzie działało do końca lipca tego roku.

Skrzydło siedziby Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Podłężu, gdzie ma być przeniesione przedszkole, jest niezależne od reszty budynku. Obecnie trwają tam prace remontowa, które potrwają do końca lipca.

W ramach prowadzonych prac dobudowana zostanie winda osobowa oraz towarowa, które pozwolą na przemieszczanie się między trzema kondygnacjami. Powstanie część administracyjna, 10 sal do zajęć przedszkolnych dla łącznie 200 podopiecznych (to o 80 miejsc więcej niż w obecnej siedzibie PM 25) i nowe sanitariaty, a na każdym piętrze tzw. rozdzielnia posiłków. Wymienione zostaną instalacje – elektryczna i sanitarna, powstanie również droga przeciwpożarowa oraz miejsca parkingowe – czytamy na stronieurzędu miejskiego.

Kosz przystosowania budynku dla potrzeb przedszkola to około 4,3 mln zł. Obecna jeszcze siedziba PM nr 25 zostanie wyburzona, a w jej miejscu ma stanąć nowy budynek, w którym powstanie nowe przedszkole.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki