Święto Policji 2022 za nami. Komendant zadowolony z postawy jaworznickich funkcjonariuszy

REKLAMA

Święto Policji odbyło się dzisiaj 28 lipca 2022 roku na jaworznickim Rynku. Na miejscu byli wszyscy przedstawiciele miasta łącznie z Prezydentem Jaworzna Pawłem Silbertem.

REKLAMA

Święto Policji 2022 za nami. Wydarzenie poświęcone funkcjonariuszom policji miało miejsce na jaworznickim rynku. Na miejscu było wielu przedstawicieli miasta oraz województwa śląskiego. Był Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk czy Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna Przemysław Dudzik.

Po przemowie komendanta jaworznickiej policji zostały wręczone odznaczenia i awanse funkcjonariuszom, po których kolejni delegaci przemawiali do zgromadzonych mieszkańców. Odbyło się także krótkie wystąpienie orkiestry policyjnej.

Komendant Miejski Policji w Jaworznie inspektor dr Piotr Uwijała, bardzo zadowolony jest z postawy naszych jaworznickich funkcjonariuszy. Powiedział wprost, że jest dumny z faktu kierowania garnizonem policjantów tak profesjonalnie i zaangażowanie podchodzących do wykonywania swoich obowiązków. Mimo to wie, że do perfekcji jeszcze trochę drogi zostało.

Zaangażowanie, pasja i dbanie o bezpieczeństwo, służba, służba i jeszcze raz służba — Komendant dr Piotr Uwijała nt. jaworznickich policjantów

Na jaworznian przybyłych na te obchody czekały także stoiska tematyczne związane ze służbami. Byli między innymi strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, którzy przybliżali mieszkańcom sztukę pierwszej pomocy, a także stoisko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gdyż jak to trafnie zauważyła Krystyna Bojęś — każdy moment, kiedy można pomówić o profilaktyce przeciwdziałania alkoholizmowi, powinno się wykorzystywać, a w szczególności w takim dniu jak Święto Policji, gdyż to właśnie policja jest głównym partnerem GKRPA.

Najmłodsi jaworznianie najbardziej zainteresowani byli jednak policyjnymi samochodami, które mogli pooglądać z bliska, a nawet usiąść za kierownicą. Święto Policji zgromadziło dużo mieszkańców na rynku i przeszkodą nie okazał się nawet żar lejący z nieba.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki