Wyniki matur 2022 ogłoszone. Uczniowie poradzili sobie w tym roku bardzo dobrze

Wyniki matur 2022 właśnie zostały ogłoszone. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wypadli w tym roku bardzo dobrze.

REKLAMA

Wyniki matur w 2022 są już znane. Część uczniów może więc rozpocząć świętowanie, część odetchnąć z ulgą, a niewielki odsetek rozpocząć naukę do poprawki.

Jak informuje nas Urszula Okrajnik Wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie — odsetek sukcesów, czyli zdanych matur, w województwie śląskim jest bardzo podobny do wyników ogólnokrajowych. Z przedmiotów podstawowych jest nawet wyższy.

Królowa nauk, matematyka, okazała się bardzo znośna, gdyż bardzo duży odsetek uczniów zdał egzamin dojrzałości z tego przedmiotu. 81% uczniów zdało matematykę i można się z tego powodu cieszyć. Język polski i język angielski wypadły jeszcze lepiej, bowiem zdało go 95% osób przystępujących do egzaminu.

Najlepiej podczas tegorocznej matury wypali uczniowie ogólniaków, co jest już pewnego rodzaju normą, gdyż taka sytuacja powtarza się co roku. Licealiści osiągają lepsze wyniki z matury niż absolwenci techników lub szkół branżowych, których, co ciekawe, uczniowie w tym roku przystępowali po raz pierwszy do egzaminu dojrzałości.

Na tych, którzy zaliczyli małe potknięcie, czeka jeszcze jeden termin. 16,5% abiturientów, czyli maturzystów, musi podejść do matury ponownie. Mogą to jednak uczynić tylko ci uczniowie, którzy nie zaliczyli tylko jednego przedmiotu, bądź nie przystąpili do egzaminu z przedmiotu rozszerzonego. Przystąpić do poprawki mogą również ci, którym unieważniono egzamin np. za posiadanie telefonu podczas jego trwania.

Wyniki matur za nami i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą odetchnąć z ulgą. Przed nimi w końcu bardzo długie wakacje, a potem pierwsze studia albo pierwsza praca.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki