Funkcjonariusze z jaworznickiej komendy nie zwalniają tempa. Prowadząc działania profilaktyczne, spotkali się z klubem sportowym „Energetyk”. Przypomnieli uczestnikom, jak ważna jest odpowiedzialność nad wodą.

REKLAMA

Na terenie Ośrodka Wodno-Rekreacyjnego Sosina mundurowi promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W czasie spotkania z klubem sportowym „Energetyk” informowali młodzież o zagrożeniach wynikających z nielegalnych kąpieli.

O celach akcji profilaktycznej mówi KMP w Jaworznie na swojej stronie internetowej 

Mundurowi przypominali dzieciom, że bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną i w związku z tym powinny znać zasady postępowania w różnych miejscach, czy w różnych sytuacjach życiowych, aby uniknąć zagrożeń, jakie mogą w mnich występować.

Pomimo kończących się wakacji, funkcjonariusze dalej przypominają, gdzie kąpiele są dozwolone. Promują zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, jakich należy przestrzegać w czasie wypoczynku.

Zakaz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu czy zakaz kąpania się w miejscach, gdzie nie czuwa ratownik

Policjanci, sprawdzają wiedzę mieszkańców i przyjezdnych na temat oznakowania miejsca z zakazem kąpieli. Starają się podnieść świadomość wszystkich wczasowiczów, na temat zagrożeń z kąpieli w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi wskazują najczęstsze przyczyny utonięć:

  1. Brak umiejętności pływania
  2. Brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich
  3. Pływanie w stanie nietrzeźwym.
  4. Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie
  5. Pływanie w miejscach zabronionych
  6. Skoki „na główkę” do wody w nieznanym miejscu

Policjanci apelują do osób wypoczywających nad wodą

Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą, zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby.

Wakacje to okres, w którym każdy z nas potrzebuję chwili relaksu. Nie zapominajmy przy tym o zachowaniu ostrożności podczas wakacyjnych wyjazdów. Spędzajmy czas wolny w sposób bezpieczny dla każdego.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki