Bezpieczny weekend – akcja KMP w Jaworznie

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach. W związku z tym prowadzona jest na terenie Jaworzna, jaki całego kraju akcja policji „Bezpieczny weekend”. Są to działania wszystkich funkcjonariuszy w celu zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.

REKLAMA

O działaniach w czasie trwania akcji na jaworznickich drogach zapytaliśmy asp. sztab. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji.

Zbliża się teraz bezpieczny weekend sierpniowy, wzmożone siły policjantów, którzy będą pełnić służbę na drogach nie tylko województwa śląskiego, ale i całego kraju. Duża część osób wyjeżdża z naszego miasta na weekend

W związku z prowadzonymi działaniami funkcjonariuszy kierowcy powinni mieć się na baczności i odpowiedzialnie prowadzić swoje pojazdy. O tym na co szczególnie będą zwracali uwagę policjanci drogowi mówi oficer prasowy

Czy kierujący przestrzegają limitów prędkości, które obowiązują na danych odcinkach dróg, czy jeździmy w zapiętych pasach bezpieczeństwa, przewozimy prawidłowo dzieci, które podróżują razem z nami, czyli są zapięte w foteliku, lub zapięte w pasy bezpieczeństwa, czy osoby nie korzystają z telefonów komórkowych i oczywiście stan trzeźwości

Dodatkowo należy pamiętać, że na podwójnym gazie się nie jeździ. Jest to główny apel mundurowych. Jednak nie tylko na ulicach będziemy mogli zobaczyć ich w akcji

Policjanci będą również na akwenach wodnych u nas na Sosinie, będę patrole wodne, patrole rowerowe, pogoda ma sprzyjać, dlatego policjanci będą zauważalni

Jaworzniccy policjanci wychodzą naprzeciw możliwym zagrożeniom. Wprowadzili częstsze kontrolę kierowców i zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dużą odpowiedzialność.

Miałbym apel do rowerzystów, którym w ostatnim czasie zdarza się jeździć na podwójnym gazie, co pokazała nasz patrol ruchu drogowego, który ujawnił dwóch kierowców z jednej z dzielnic naszego miasta. mieli po ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu i zostali ukarani mandatami po 2500 tys. zł

Mamy jednak nadzieję, że akcja „Bezpieczny weekend” uchroni wszystkich uczestników ruchu drogowego przed niebezpieczeństwem na ulicach.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki