Jaworzniccy policjanci, w trakcie przeprowadzanej 4 sierpnia akcji „Bezpieczny cyklista”, zatrzymali poszukiwanego oraz dwóch nietrzeźwych kierujących.

REKLAMA

Celem przeprowadzonej wczoraj akcji „Bezpieczny cyklista”  jest zwracanie uwagi użytkownikom rowerów i hulajnóg – także tych elektrycznych  –  na konieczność przepisowego korzystania z dróg. Funkcjonariusze przypominają również kierowcom pojazdów mechanicznych o przepisowej jeździe, celem zapewnienia bezpieczeństwa niechronionym uczestników ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci zatrzymali do kontroli m.in. 61-letniego rowerzystę, który w trakcie jazdy popełnił wykroczenie. Jak się jednak okazało, mężczyzna figurował już w policyjnych bazach danych. 61-latek był poszukiwany przez krakowski sąd celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu policjanci z jaworznickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który dostał mandat w wysokości 2500 zł. Kolejnym zatrzymanym jest kierowca pojazdu mechanicznego, który  podczas kontroli trzeźwości miał w organizmie blisko promil alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

– Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości – ostrzega policja.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki