REKLAMA

Podczas samodzielnych poszukiwań pracy w niemieckiej opiece dobrze jest dokładnie przyglądać się ofertom. Niektóre z nich proponują bowiem podejrzanie wysoką zapłatę i wręcz luksusowe warunki mieszkalne. Jak znaleźć idealną ofertę dla opiekunki w Niemczech i nie dać się oszustom?

Szukanie pracy w opiece – z pośrednikiem lub bez

Czy znalezienie w pojedynkę dobrej, uczciwej pracy jest niemożliwe? Otóż nie – da się to zrobić i cieszyć się legalną, spokojną sztelą. Takie sytuacje nie zdarzają się jednak często, a samodzielne szukanie pracy w niemieckiej opiece niesie za sobą duże ryzyko. Warto uważać zwłaszcza w sytuacji, gdy po raz pierwszy chcesz podjąć pracę za granicą. Początkujące opiekunki i opiekunowie szybciej są w stanie uwierzyć w obietnice nieuczciwych pracodawców. Doświadczeni pracownicy branży wiedzą już, do jakich ogłoszeń podchodzić z dystansem. Dobrze jest więc wcześniej dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, czytając ogłoszenia.

Elementy ogłoszeń o pracę w opiece w Niemczech

Oferty pracy w niemieckiej opiece zwykle są zbudowane podobnie, Niektóre z nich są jedynie bardziej rozbudowane, a inne mniej. Warto oczywiście pamiętać, że długie ogłoszenie nie zawsze oznacza wiarygodność. Jeżeli jednak pracodawca włożył sporo wysiłku w opisanie oferty, można założyć, że jest uczciwy. Mimo tego dobrze sprawdzić szczegóły publikacji.

Każde ogłoszenie dla opiekunek pracujących w Niemczech powinno zawierać w sobie te elementy:

Określenie miejsca i czasu pracy: dokładna nazwa miejscowości, której dotyczy oferta. W przypadku niewielkiego miasteczka ogłoszeniodawca powinien określić odległość od najbliższego dużego ośrodka miejskiego. Ważny jest też czas wykonywania zlecenia. Tutaj powinny znaleźć się precyzyjne daty, z dokładnością nawet co do dnia.

Wynagrodzenie i umowa: do pracy w opiece w Niemczech jedziemy zarabiać pieniądze. Nic więc dziwnego, że to one są jedną z najważniejszych dla nas kwestii. Niemniej jednak warto uważać na obietnice bardzo wysokiego wynagrodzenia, nieadekwatnego do obowiązków na szteli czy do realiów rynku. Zwróć uwagę, czy kwota jest podana w formie netto, czy brutto i czy jest to wypłata za miesiąc pracy, czy za całe zlecenie.

Stan zdrowia seniora: potencjalny pracodawca powinien jak najbardziej szczegółowo opisać stan fizyczny i psychiczny podopiecznego. Przydatne będą informacje o tym, czy osoba starsza jest w stanie samodzielnie się myć, jeść i poruszać, a także, w jakiej jest kondycji psychicznej.

Warunki mieszkaniowe: w ogłoszeniu powinien się znaleźć opis warunków, w jakich będzie mieszkać opiekunka w Niemczech. Niektórzy pracodawcy zamieszczają w tym punkcie informacje o udogodnieniach: dostępie do Internetu, telewizji, prywatnej łazience. Istotne są również kwestie ułatwiające pracę, jak brak progów czy schodów, uchwyty, maty antypoślizgowe, podnośniki.

Wymagania względem opiekuna: chociażby preferowana płeć kandydata, kondycja czy nawet posiadanie czynnego prawa jazdy.

Benefity: wbrew pozorom nie są to tylko premie pieniężne czy dodatki za pracę w święta lub wakacje. Zaliczają się tutaj też darmowe kursy opiekuńcze lub bezpłatne lekcje niemieckiego, które oferują dobre agencje.

Jak ominąć nieuczciwe ogłoszenia o pracę w niemieckiej opiece?

Najlepszym sposobem jest korzystanie z ofert pochodzących od sprawdzonych firm opiekuńczych. Nie masz czasu na szukanie ich w Internecie? Dobrze to rozumiemy. Specjalnie dla Ciebie powstał portal SenioPort, gdzie znajdziesz wszystkie najlepsze agencje opieki i ich oferty pracy. Są one wnikliwie sprawdzane pod względem legalności i rzetelności. Tutaj znajdziesz swoją wymarzoną sztelę!

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki