REKLAMA

Masz przed sobą wybór okularów? Sprawdź, jakie szkła wybrać w zależności od Twoich potrzeb oraz budżetu, jaki chce się przeznaczyć na zakup.

 

Jakie szkła korekcyjne wyróżniamy?

Obecnie szkła korekcyjne są wybierane przez osoby w różnym wieku od dzieci, przez nastolatków, osoby dorosłe i starsze. Na rynku wyróżniamy kilka ich rodzajów.

  • Szkła okularowe plastikowe / organiczne mają standardową grubość
  • Szkła okularowe plastikowe, cienkie – charakteryzują się podwyższonym współczynnikiem załamania światła
  • Szkła okularowe poliwęglanowe – to idealne rozwiązanie, dla sportowców, uczniów na lekcje wychowania fizycznego. Cechują się niesamowitą wytrzymałością.
  • Szkła z materiału Trivex 1.53 – mają podobne parametry wytrzymałościowe jak szkła poliwęglanowe, ale posiadają lepsze właściwości optyczne i bardziej nadają się do opraw wierconych
  • Szkła mineralne – są cięższe od plastiku, ale bardziej odporne na stłuczenia i na porysowanie

 

Na rynku dostępne są również szkła korekcyjne przeciwsłoneczne. Dzięki nim można swobodnie przebywać na słońcu bez obawy na szkodliwe promienie UV. Występują w czterech podstawowych barwach:

  • szkła przeciwsłoneczne brązowe,
  • szkła przeciwsłoneczne szare,
  • szkła przeciwsłoneczne szaro-zielone lub zielone,
  • szkła przeciwsłoneczne czarne.

Czym są szkła fotochromowe?

Wiele osób może się zastanawiać, czym są szkła fotochromowe? Jest to rodzaj szkieł o zmiennym zabarwieniu, który jest zależny od ilości emitowanego promieniowania UV. W przypadku fotochromów mogą one wystąpić w odcieniach brązu, szarości oraz zieleni (lub szaro-zielonym kolorze). Na rynku można odnaleźć również modele w wersji Style Colors, w których znajdują się takie kolory jak: granat, fiolet, bursztyn czy czysty zielony.

Co ważne czynnik, który ma również wpływ na szybkość zabarwiania, odbarwiania oraz siłę zabarwienia to temperatura otoczenia. Zasada jest prosta: im cieplej, tym słabiej szkła reagują.

Czym charakteryzują się szkła okularowe do komputera?

Gdy sporo czasu spędza się przed ekranem komputera lub telefonu warto wybrać szkła okularowe do komputera. Dzięki właściwej konstrukcji szkieł zapewniają daną moc na wybraną odległość od urządzenia.  Szkła korekcyjne do komputera z filtrem światła niebieskiego muszą posiadać antyrefleks. Dzięki powłokom antyrefleksyjnym o odblasku niebieskim filtruje się jak najwięcej promieniowania HEV. To światło odpowiada między innymi są biorytm człowieka. Szkła, które m.in. chronią przez światłem komputera mają w nazwie: Crizal Prevencia UV, Solitaire Balance 2, HVL Blue Control, Max Blue UV.

Co jest dla Was najważniejsze przy wyborze szkieł korekcyjnych?

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki