Zespoły Śpiewacze „Jelenianki” i „Jaworznianki” reprezentowały miasto Jaworzno w Wiśle na Tygodniu Kultury Beskidzkiej, który w tym roku rozpoczął się 30 lipca i potrwa do 7 sierpnia. Zespoły w pięknych krakowskich strojach, zaprezentowały piosenki ludowe o charakterze ludowo – obyczajowo – frywolnym, krzewiąc kulturę i tradycje ludowe regionu krakowskiego.

Zespól Jaworznianki na 59. Festiwalu Kultury Beskidzkiej
Zespół Jelenianki na 59. Tygodniu Kultury Beskidzkiej
Zespół śpiewaczy „Jelenianki ” przywitał słuchaczy piosenką „My są gryfne dziołchy koła jeleńskiego”. Następnie zaprezentował na scenie repertuar o charakterze ludowo- frywolnym, a były to piosenki: „W ciemnym lesie”, „Siwy gołąbeczek”, „Wojciechu”, „Kareta”, ” Po cóż żeś mi”, „Pod zielonym dębem”, ” Koło mego domu” i ” Diabeł i baba”.
REKLAMA

Piękne melodyjne głosy naszych solistek: Anny Włodarczyk, Zofii Sment i Danuty Juźkiewicz dźwięcznie unosiły się na wiślańskim Rynku. Słychać było ludową nutę w piosenkach: ” Dziewczyno moja”, ” We wsi ludzie” i ” Koło mego domu”. Na koncercie akompaniowała nam Anna Jachimczyk. Nasza przewodnicząca Józefa Pluta odebrała od organizatora podziękowanie i ludowe pamiątki dla zespołu.  Było wesoło z przytupem i gromkimi brawami dla zespołu, jak na ludowy występ przystało.

źródło: FB Renata Chmielewska
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki