REKLAMA

Stolica województwa śląskiego staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsza wśród polskich i zagranicznych turystów. Poprzemysłowy charakter Katowic, ich liczne zabytki i inicjatywy mające na celu przywrócenie miasta jego mieszkańcom i uczynienie go przyjazną przestrzenią, stanowią warte zobaczenia połączenie. Sprawdź, kiedy najlepiej przyjechać na wycieczkę do Katowic!

Katowice to miasto z bogatą historią, zachwycającą architekturą i – co nie jest oczywiste – licznymi terenami zielonymi. O każdej porze roku odbywają się tam interesujące wydarzenia, zmienia się także specyfika zwiedzania. Swoją podróż do Katowic warto zaplanować tak, aby wziąć w udział w różnych ciekawych imprezach i doświadczyć charakteru tego miejsca. Znajdź wygodny pokój do wynajęcia Katowice i zobacz co, to zaskakujące miasto proponuje w różnych porach roku.

Gdzie się zatrzymać?

Najlepszą opcją zakwaterowania będą obiekty w centrum miasta. Stanowią one wygodną bazę noclegową, centrum jest też świetnie skomunikowane z najważniejszymi atrakcjami. Jeśli zdecydujesz się na hostel Śląsk, możesz wybierać spośród wielu pokoi tematycznych, które nawiązują do szalonych, barwnych lat 80. To świetne rozwiązanie zarówno dla osób podróżujących w pojedynkę, jak i grup. Mimo wyjątkowego wystroju jest to miejsce przyjazne również dla kieszeni studenta. Nocleg w hostelu to nie tylko łóżko – dostępna jest również przestrzeń wspólna, w której znajdziesz konsole, gry planszowe oraz kasety VHS z epoki. To miejsce, w którym możesz bawić się ze znajomymi, jak i integrować z lokatorami innych pokojów.

Katowice w letnim słońcu

Lato jest świetną porą roku na odwiedzenie Katowic. W okresie wakacyjnym organizowane są tutaj różne festiwale – do najsłynniejszych na pewno należy posiadający kilkunastoletnią tradycję OFF Festival stworzony przez Artura Rojka z Myslovitz. To kilkudniowe wydarzenie, podczas którego występuje kilkudziesięciu artystów z całego świata. Festiwalowi towarzyszą także różne interesujące wydarzenia i inicjatywy. Zdecydowanie warto się tam wybrać! Ciekawą opcją są także różne wydarzenia odbywające się na tarasach katowickiego Spodka. Praktycznie przez całe lato można tam posłuchać koncertów, zobaczyć wystawianą w tym miejscu sztukę uliczną oraz zjeść niebanalne smakołyki.

Jesień z kulturą w Mieście Ogrodów

Jesienią Katowice nie zwalniają tempa, w tym okresie wiele dzieje się w dziedzinie kultury i sztuki. W spodku odbywa się wiele koncertów, które na stałe goszczą w harmonogramie tego miejsca. Jesienią dostępna jest także ciekawa oferta teatrów i muzeów.

Zimowe jarmarki pełne tradycji

Zima to czas jarmarków bożonarodzeniowych. W Katowicach organizowane są one w centrum oraz na Nikiszowcu, który przystrojony lampkami i ozdobami wygląda bajecznie! Można tam także kupić lokalne specjały.

Kwitnące Katowice wiosną

Katowice nie bez powodu nazywane są Miastem Ogrodów – Śląsk to jedno z najbardziej zalesionych miejsc w Polsce. Warto wybrać się do któregoś z licznych parków miejskich lub odwiedzić magiczne Lasy Murckowskie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki