REKLAMA

Akumulatorowe i ładowalne latarki to sprzęt dla osób chcących zapomnieć o regularnej wymianie baterii i preferujących bardziej ekologiczne nośniki energii. Czym kierować się przy wyborze i na jakie marki zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

Przy częstym korzystaniu z latarki bardzo istotna jest gwarancja tego, że nie zawiedzie nas ona w najmniej spodziewanym momencie. Noszenie przy sobie wymiennych baterii może być dość uciążliwe, chociażby ze względu na to, że ciągle powinniśmy mieć je gdzieś w zanadrzu. Właśnie dlatego latarki akumulatorowe LED są jednym z najlepszych wyborów, jakich można dokonać, decydując się na kupno dodatkowego, przenośnego źródła światła.

Mocna latarka przydaje się nie tylko w garażu i warsztacie, ale również na wyjazdach. Wtedy zależy nam na jak najdłuższym czasie działania urządzenia, nawet wtedy, gdy pracuje w najwyższym możliwym trybie. Na jakich parametrach warto się skupić, aby nie żałować decyzji zakupowej?

W codziennym użytku świetnie sprawdzą się latarki o jasności 300-500 lumenów. Taka moc zdecydowanie wystarczy, aby spełnić nasze wymagania. Jeśli zaś mowa o oświetleniu, które doskonale nada się na wyjazd pod namiot lub trekking, warto celować w latarki o zakresie światła 1000-2000 lumenów. Wyłącznie od nas zależy czy wybierzemy multifunkcjonalne urządzenie o bardzo dużej mocy i długim czasie działania, czy zdecydujemy się na prostsze rozwiązanie, które wcale nie musi oznaczać gorszej jakości latarki.

Jednymi z najlepszych i najbardziej sprawdzonych producentów latarek są firmy Mactronic, Ledlenser i Armytek. Dla każdej z nich priorytetem jest najwyższa jakość i funkcjonalność ich latarek. Latarki Mactronic to urządzenia, które sprawdzą się zarówno przy akcjach ratowniczych, w wojsku, jak i na co dzień. Bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ledlenser oferuje latarki LED, które odpowiadają na potrzeby profesjonalistów, jednak również mniej wymagające osoby znajdą tu oświetlenie w nawet najbardziej podstawowych wersjach. Latarki Armytek charakteryzują się ergonomicznym wykonaniem, dzięki czemu wyjątkowo dobrze leżą w dłoni i są jeszcze prostsze w obsłudze. Czas przedstawić naszych faworytów.

Potężna moc w poręcznej formie

 

Latarka taktyczna Mactronic SIRIUS T25 2500 lm

To wielofunkcyjne urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o nawet najcięższych warunkach. Cena tej latarki Mactronic jest na tyle przystępna, że nie musimy myśleć już o prostej latarce na co dzień i drugiej stworzonej do wykorzystania w trudnych okolicznościach. To urządzenie ma zasięg aż 360 metrów, dzięki czemu świetnie sprawdza się w outdoorze. Dodatkowo latarka Mactronic SIRIUS T25 2500 lm jest odporna na upadki z wysokości 1 metra. Zapamiętuje ona ostatni tryb działania, a blokada włącznika gwarantuje, że urządzenie nie włączy się bez naszej kontroli.

Latarki Mactronic serii SIRIUS to urządzenia godne uwagi nie tylko ze względu na ich dużą moc i ergonomiczny uchwyt, ale także ze względu na nietypowe wymiary. Przykładowo kieszonkowa latarka taktyczna Mactronic SIRIUS M10 1000 lm waży zaledwie 45 g i mierzy 5,6 cm x 2 cm. Wszystkie latarki z tej serii mają klasę szczelności IPX8, co oznacza, że mogą być zanurzone w wodzie przez dłuższy czas na głębokość większą niż 1 metr.

Światło do pełnej dyspozycji

 

Latarka Ledlenser P5R Core

Latarka Ledlenser P5R Core to uniwersalne i bardzo wydajne urządzenie, które charakteryzuje się przede wszystkim niezawodnością i jasnością nawet do 500 lumenów. Niewielka waga (75 g) i wymiary latarki Ledlenser sprawiają, że perfekcyjnie leży w dłoni. Smart Light Technology zapewnia zmienne tryby świecenia, które pozwalają na indywidualne dopasowanie trybu do aktualnych potrzeb.

Magnetyczny system ładowania, dzięki specjalnym stykom, pozwala na jeszcze prostsze ładowanie akumulatora. Poziom aktualnego naładowania akumulatorów jest sygnalizowany barwą włącznika (zielony, żółty, czerwony). Innowacyjna technologia Flex Sealing Technology gwarantuje całkowite uszczelnienie głowicy latarki, aby chronić przed wnikaniem wody i kurzu (IP68), z kolei automatyczna kontrola temperatury gwarantuje ochronę latarki Ledlenser P5R Core przed przegrzaniem.

Postaw na wygodę

 

Latarka Armytek Partner C2 PRO Warm

Szeroki kąt świecenia latarki Armytek Partner C2 PRO Warm w połączeniu z intuicyjną obsługą urządzenia za pomocą dwóch przycisków sprawiają, że to urządzenie ma naprawdę wiele zastosowań. Boczny przycisk pozwala na regulację ośmiu programów świecenia, z kolei tylny odpowiada za włączanie i wyłączanie latarki. Jasność sięgająca 1950 lumenów, czas pracy 960 godzin i klasa szczelności IP68 czynią z niej wyjątkowo mocne urządzenie. Dodatkowo ta latarka jest odporna na upadki z wysokości 10 metrów.

Zarówno akumulatorowe latarki Armytek, jak i urządzenia firmy Mactronic oraz latarki Ledlenser spełniają najwyższe wymagania jakościowe i są dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających osób.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki