Minął termin głosowania w ramach JBO na 2023 r. Już w ten czwartek (18 sierpnia) w sali obrad Urzędu Miejskiego ruszy wstępne przeliczanie kart z głosami oddanymi w czasie 10 edycji.

REKLAMA

Już jutro o godzinie 8:00 w sali obrad Urzędu Miasta będzie miało miejsce publiczne otwarcie urn i rozpocznie się proces liczenia głosów w ramach kolejnej edycji JBO. 

Mieszkańcy naszego miasta przez trzy tygodnie mieli możliwość oddania swojego głosu elektronicznie lub papierowo. Sam sposób tradycyjny był dostępny w pięciu punktach konsultacyjnych zlokalizowanych na terenie miasta.

Każda osoba zamieszkująca Jaworzna, mogła zagłosować 1 raz, wskazując maksymalnie 2 projekty z podanej listy zadań. Na stronie miasta dowiadujemy się, że

W tej edycji o głosy mieszkańców „walczyło” 45 zadań

Dzisiaj urny do głosowania zostaną dostarczone do urzędu miasta, aby mogły zostać komisyjnie otwarte następnego dnia. Dodatkowo karty z głosami mieszkańców zostaną opieczętowane i przeliczone. Chętne osoby mogą uczestniczyć w całym wydarzeniu.

Wypełnione karty zostaną wprowadzone do systemu, w celu zweryfikowania danych osób głosujących. Analiza sprawdzi poprawność pod kątem podwójnych głosów i ilości zaznaczonych zadań. Jak możemy przeczytać na stronie miasta

Ostateczne wyniki głosowania oraz zwycięskie zadania poznamy na przełomie września i października 2022 r.

Z niecierpliwością czekamy na wyłonienie zwycięskich projektów, na których realizację samorząd przeznaczył 3,4 mln zł.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki