Miasto Jaworzno podpisało umowę z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w celu pozyskania nowych inwestorów do Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.

REKLAMA

Umowa została parafowana przez obie strony 4 sierpnia. Tym samym Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została zobowiązana do poszukiwania nowych inwestorów do Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Będzie również odpowiedzialna za przygotowanie nieruchomości do sprzedaży od strony formalnej.

Jaworznicki Obszar Gospodarczy, to wielkie przedsięwzięcie dla miasta. Wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, daje miastu szansę na dotarcie do szerokiego grona inwestorów, którzy szukają odpowiedniego miejsca na zlokalizowanie swojego biznesu – mówi prezydent Jaworzna Paweł Silbert. – To szansa na powstanie nowych miejsc pracy i rozwój dla miasta.

Jaworznicki Obszar Gospodarczy jako teren poprzemysłowy posiada ogromny potencjał do zagospodarowania. Zależy nam na tworzeniu nowych terenów dla inwestycji zaawansowanych technologicznie, które są niezwykle ważne w kontekście transformacji energetycznej – mów prezes KSSE Janusz Michałek.

Podpisanie umowy było możliwe dzięki sfinalizowaniu zamiany gruntów między Lasami Państwowymi a gminą Jaworzno na podstawie tzw. lex Izera. Na terenach Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego ma powstać właśnie m.in. fabryka samochodów elektrycznych Izera.

źródło: UM Jaworzno

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Odnoszę się do tego zdania – Będzie również odpowiedzialna za przygotowanie nieruchomości do sprzedaży od strony formalnej – i zadaję pytanie. Czy dotyczy to także raportów oddziaływania na środowisko w związku ze stwierdzonymi tam stanowiskami roślin chronionych.