Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie odwiedzili wczoraj (8 sierpnia) młodych piłkarzy z LKS Ciężkowianka. W czasie rozmowy na temat zagrożeń latem młodzież wykazała się ogromną wiedzą.

REKLAMA

Podczas spotkania funkcjonariusze ostrzegali młodzież przed czyhającym niebezpieczeństwem. Zwrócili szczególną uwagę na kontakt z nieznajomymi, odpowiednim zachowaniem nad wodą oraz w ruchu drogowym.

Starali się przekazać wiedzę praktyczną w przystępny sposób. Jak zachowywać się w czasie wypoczynku w górach, nad morzem lub miejscu zamieszkania. Na stronie KMP możemy przeczytać

Uczestnicy spotkania usłyszeli o tym, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne. Przestrzegli przed nieznajomymi, którzy nas zaczepiają i mówili, jak należy się wówczas zachowywać

Na szczęście uczestnicy spotkania mają już dużą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa. Wiedzą, jak należy postępować i czego się wystrzegać, aby pozostać bezpiecznym w czasie wolnym.

Młodzi sportowcy dostali dawkę pożytecznej wiedzy, dzięki której będą mogli uniknąć możliwych zagrożeń. A cała rozmowa przebiegła w przyjemnej atmosferze.

Na koniec spotkania zrobiono wspólne zdjęcie i można było zobaczyć z bliska policyjny radiowóz

Działania policjantów realizowane były w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”. Spotkania z młodzieżą mają zapobiegać zagrożeniom w sezonie letnim. Warto jest organizować takie spotkania, aby nie dopuścić do żadnej tragedii. 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki