Na Kociej kręcili serial „Pasjonaci”

Nasza Kocia zaistniała w wielkim świecie filmu. W czwartek 11 sierpnia kręcono tam jeden z odcinków serialu Pasjonaci 2, który jest paradokumentalną opowieścią o aktorach niewidomych. Wydaje się, że targowisk w Polsce mamy pod dostatkiem, niektóre nawet o niebo piękniejsze od Kociej. Dlaczego więc nasza Kocia dostąpiła takiego zaszczytu?

REKLAMA

W serialu grają aktorzy związani z krakowską Fundacją ITAN, czyli Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego. Każdy z odcinków serialu jest odrębną opowieścią o jednym z aktorów tego teatru. Ta aktorska przygoda zmieniła życie ich wszystkich, nadała zupełnie inny wymiar codzienności.

Dyrektorem artystycznym Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego jest krakowski aktor i reżyser Artur Dziurman. Teatr ten nie ma odpowiednika w Polsce, tak więc to jedyna możliwość zaistnienia na scenie aktorów niewidomych. Teatr powołano z bardzo oczywistym zamysłem.

Na serial składa się kilkanaście odrębnych historii życiowych, każdy odcinek jest opowieścią o tym z jakimi barierami na co dzień zderzają się niepełnosprawni. Serial przyczynia się więc do rozwoju społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy odnajdzie swoje miejsce.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki