TAURON POLSKA ENERGIA SA wystosował oświadczenie nt. artykułu opublikowanego na portalu Onet.pl o Elektrowni Jaworzno.

REKLAMA

Tauron wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do materiału opublikowanego na portalu Onet.pl, w którym przeczytać możemy m.in. – Jednej z największych elektrowni w Polsce może grozić awaria z powodu braku odpowiedniego węgla. 

Dzisiaj, 5 sierpnia 2022 roku, w tej sprawie został zwołany briefing prasowy, który odbędzie się o godzinie 11:30 przed siedzibą Taurona w Katowicach na ul. ks. Piotra Ściegiennego 3.

Więcej informacji wkrótce.

Materiał Onetu nt. Elektrowni w Jaworznie

Oświadczenie Tauronu:

Stanowczo zaprzeczamy insynuacjom Rafako przytaczanym przez Onet. Blok 910 w
Jaworznie działa, prace w jednostce prowadzone są zgodnie z kontraktem. W
naszej ocenie Rafako po raz kolejny stosuje szantaż biznesowy, a materiały –
w tym zdjęcia – publikowane przez Rafako zostały zmanipulowane.

Blok 910 MW – jako jedna z najnowocześniejszych jednostek tego typu w
kraju – został wyposażony przez Rafako w kompletny system detekcji i
wychwytu zanieczyszczeń metalicznych (ferromagnetyków), celem zabezpieczania
instalacji przed ewentualnymi uszkodzeniami i zakłóceniami w pracy
jednostki. System ten został dostarczony przez wykonawcę bloku, czyli
Rafako. Jego zadaniem jest wychwycenie zanieczyszczeń, które mogą powodować
zakłócenia pracy instalacji. Węgiel w kopalniach poddawany jest procesowi
oczyszczania, pomimo to, ze względu na bardzo duże ilości strumienia węgla,
nie da się całkowicie wykluczyć przedostawania się niewielkiej ilości
zanieczyszczeń w węglu dostarczanym do elektrowni.

Dodatkowo, niezależnie od tego, TAURON wyposażył układ podawania węgla w
dodatkowe instalacje oczyszczania paliwa z zanieczyszczeń. Standardowe
działanie elektromagnesu wychwytującego elementy metalowe nie powoduje
zatrzymania taśmociągów węglowych. Jedynie w przypadku, gdy elektromagnes –
dostarczony przez Rafako – nie wychwyci zanieczyszczenia, następuje
zatrzymanie taśmy w celu manualnego usunięcia tego zanieczyszczenia.

Nieprawdą jest również to, że składowisko węgla przy elektrowni jest puste.
Aktualnie stan zapasów na składowisku węgla jest dwa razy większy, niż
wynika to z obowiązku zapisanego w rozporządzeniu w sprawie zapasów paliw w
przedsiębiorstwach energetycznych. Należy również zwrócić uwagę, że TAURON
zakupił węgiel z Indonezji z przeznaczeniem dla tego bloku, wstępne badania
laboratoryjne potwierdzają, że paliwo spełnia wymogi kontraktowe. Aktualnie
trwają ostatnie badania węgla prowadzone przez niezależne laboratorium celem
potwierdzenia otrzymanych już wyników oraz dodatkowych parametrów. Wyniki
mają być znane w poniedziałek.

Zwracamy również uwagę na fakt, że Rafako i TAURON prowadzą od kilku dni
rozmowy ws. ewentualnych mediacji przed Prokuratorią Generalną. Rafako
próbowało wymusić na TAURON przyspieszenie tego procesu, strasząc atakiem
medialnym. Rozmowy przed Prokuratorią Generalną miałyby dotyczyć m.in.
zniesienia z Rafako gwarancji bankowych w wysokości 600 mln zł oraz zmiany
harmonogramu prac wynikających z zawartej wcześniej ugody.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

63 KOMENTARZE

     • Dlaczego polska telewizja dla Polaków ta rządowa utrzymywana za pieniądze podatników zamieniła się w prymitywną tubę propagandową, kłamie, mataczy, szczuje itd.??

     • Dlatego należy oglądać i słuchać i czytać jedynie słuszne i wolne od propagandy, obiektywne media takie jak TVN , GW, TOK FM, wówczas można poznać prawdę .
      Te media pozbawione są stronniczości ,rzetelnie bez siermiężnej propagandy informują Polaków o rzeczywistości . W żadnym stopniu nie próbują oddziaływać na społeczeństwo. Poza tym w tych mediach pracują lub pracowali ludzie o nienagannej moralności jak np. pan Kraśko , Najsztub, Michnik, Lesław Maleszka , śp. Kamil Durczok., czy Tomasz LIs którego sam tow. Jaruzelski nazwał „arystokracją dziennikarstwa”.
      Dlatego te wolne media bronią Polaków przed niedemokratycznym kaczystowskim reżimem który nielegalnie sprawuje swe rządy.

 1. Znów Siwy przyparty do muru braku argumentów miota się w bezsilności rzucając obelgi i pomówienia. Biedak nadal nie rozumie że na nikim wrażenia nie robi, to jedynie kolejny dowód ograniczeń intelektu autora.
  Oj Siwy, Siwy aż żal czytać, co wpis to większa żenada.

  • Wskaź mi jakieś pomówienia i miotanie się
   No przecież pisałem że TVP PIS należy zlikwidowć i wprowadzić trzeba jednolitą narrację w duchu społeczno politycznej jedności narodu.
   Po prostu silni ludzie wyprowadzą jak mówił Donek, propagandystów pisowskich z telewizji.
   Jeśli uważasz że taki pogląd wynika z moich ograniczeń intelektualnych to znaczy żeś moherowy pisowiec i nie kroczysz drogą nieuniknionego europejskiego postępu.

 2. Udowodniłeś właśnie że można przebić dno na którym byłeś dotychczas. Gratuluję.
  Nie odpowiedziałeś na pytanie, na zasadzie wzajemności zrobię to samo, bo to że „przecież” coś tam bełkotałeś na temat TVPiS nie jest odpowiedzią na pytanie a jedynie prymitywną blazenadą będąca ucieczką od pytania.

 3. W ciąż bez zmian czytanie ze zrozumieniem jest poza Twoim zasięgiem. Pytanie brzmi:
  Po co TVpis kłamie i sieje propagandę?
  Brednie o silnych ludziach kaczystach i moralności zatrudnionych w innych mediach (przyganiał kocioł garnkowi) nie są w żadnym wypadku odpowiedzią. Może odwracanie kota ogonem żeby uciec od meritum sprawdza się w waszym świecie Siwy ale tu niestety będziecie zmuszeni wyjść poza strefę komfortu (bredni nie na temat i rzucania obelgami) albo zwiać od tematu czym salwujecie się towarzyszu po wyczerpaniu repertuaru bredni i wyzwisk. To co wiejesz czy odpowiadasz sensownie na pytanie: „Po co TVpis kłamie i sieje propagandę? Dlaczego polska telewizja dla Polaków ta rządowa utrzymywana za pieniądze podatników zamieniła się w prymitywną tubę propagandową, kłamie, mataczy, szczuje itd.??”

 4. To oczywista oczywistość, TVP PIS kłamie by ogłupiać społeczeństwo zwłaszcza to mniej wykształcone i nieuświadomione politycznie. Ma to na celu przedłużenie rządów Kaczystowskiego satrapy który w sposób niedemokratyczny i nielegalny zdobył władzę ,która może należeć może tylko do sił postępu i demokracji /czytaj PO z Krulem Jewropy na czele/.Dlatego telewizja należąca do do podatników zmieniła się z obiektywnej rzeczowej niestronniczej w telewizją prymitywną, propagandową, która kłamie i szczuje. Dlatego pisałem że w imię jedności moralno- politycznej należy się Polakom jedna jedyna najprawdziwsza prawda i to cała prawda całą dobę jak w TVN . Czy to jest jasne czy też wymaga jeszcze egzegezy?

 5. To już nie jest bieda, a nędza intelektualna.
  Ja nie pytam o oczywistości w stylu „TVP PIS kłamie by ogłupiać społeczeństwo zwłaszcza to mniej wykształcone i nieuświadomione politycznie” – jedno dobre że przynajmniej tu się zgadzamy.

  Pytanie brzmi:
  Po co TVpis kłamie i sieje propagandę? Dlaczego polska telewizja dla Polaków ta rządowa utrzymywana za pieniądze podatników zamieniła się w prymitywną tubę propagandową, kłamie, mataczy, szczuje itd.??”
  Twoje wizje satrapy Kaczyńskiego jedynie słusznej PO i inne brednie już pisałeś, powtarzasz się i to nie jest odpowiedź na pytanie dlaczego PiS przerobił rządowe madia w prymitywną propagandę, po co skoro to najlepsza partia i rząd od Mieszka I?

 6. No przecież pisałem TVPPIS, po to kłamie by manipulować i ogłupiać społeczeństwo. Czego ty nie rozumiesz? .To jest cel kłamliwej propagandy PISu .Nie mówią prawdy bo oszukiwać ludzi w ” tym kraju”. PIS nie jest najlepszą partią od czasu Mieszka I /nie wiedziałem że Mieszko miał partię, nie uczyli tego na WUMLu/ bo najlepszą partią jest była i będzie Platforma Obywatelska z Krulem Jewropy, Budką Jachirą czy Frankiem Pędziwiatrem to fakt notoryjny. To jest chyba jasna odpowiedź na nurtujące cię pytanie

 7. Bredni Siwego ciąg dalszy. Nędzo piszesz w koło to samo i wydaje Ci się przy tym że jesteś prześmiewczy czy sarkastyczny.
  Jednak sensu w tym brak nadal nie wiadomo po co partia mająca tak wysokie poparcie i znakomite osiągnięcia, potrzebuje prymitywnej propagandy. Po co partia manipuluje i ogłupia społeczeństwo które ją i jej działania popiera?
  I znów czarno biało, jak nie PiS to PO. Jakie to prymitywne, takie Twoje. Nie wiem co zrobili ci np Budka, Jachira itd Ale skoro wolisz zasłużonych PZPRowców których tak dużo w PiSie, to Twój wybór. Swój do swego ciągnie.

  Mieszko nie miał partii ale pewnie musiał mieć jakąś postać rządu. Zapomniałem do kogo piszę, wydawało mi się to proste. No cóż jak udowodniłeś myliłem się.

  • Jakiej Ty odpowiedzi oczekujesz? Piszę do Ciebie językiem prostym ,by nie powiedzieć prostackim. Wyjaśniam Ci po co i dlaczego PIS stosuje prymitywną propagandę a ty ciągle niezadowolony.
   Bądź w takim razie łaskaw i odpowiedz mi na zadane przez Ciebie pytanie.
   Dzięki za info o rządzie Mieszka, tego nie uczą na żadnych Uniwersytetach a od Ciebie można dowiedzieć się o rządzie Mieszka to niezwykle interesujące co piszesz i jakże odkrywcze .O tym nie słyszał żaden historyk musisz to koniecznie gdzieś opublikować . Taka dysertacja pod tytułem „Rząd Mieszka I” będzie większym hitem niż dzieci jako polskie tarcze pod Cedynią M. Stuhra

 8. Tak wiem, oczekuję niemożliwego czyli sensownej odpowiedzi. Nie bredni w Twoim stylu jak powyżej.

  Twoje ubóstwo intelektualne jest porażające. Skąd ty niby masz wiedzieć czego uczą na uniwersytetach skoro wiedzy na poziomie licealisty nie ogarniasz??????
  Dałeś już popis z PKB, ratingami, szkolnictwem itd. a teraz do listy dodajemy historię na poziomie liceum. Choć po reformie to pewnie podstawówka, ale umówmy się że liceum, żebyś miał lepsze samopoczucie. O Twoją samoocenę się nie martwię, tą masz jak zawsze jak najwyższą możliwą.
  Specjalnie z okazji niedzieli masz tu biedo odrobinę kazamatów wiedzy, podane na tacy – dasz radę ogarnąć?? Weź poczytaj sobie chłopczyku ale ZE ZROZUMIENIEM troszkę podręczników historii. Wtedy może uda Ci się zauważyć że król miał całe zespoły ludzi które dla niego pracowały. Jak „myślisz” skąd wywodzi się administracja państwowa?
  A) powstała z dnia na dzień
  B) ewoluowała przez wieki
  Chwila napięcia…. którą odpowiedź wybrał „mędrzec” Siwy dla którego wiedza z podstawówki jest „odkrywczą”???

  Tak Siwy wiedza jest interesujaca i odkrywcza. I choć szkoda klawiatury, bo to w Twoim przypadku absolutnie bezcelowe (pomimo tego łudzę się iż rozbudzę Siwego zainteresowanie książkami i kazamatami wiedzy) taki interesujący i odkrywczy przykład. Ministrare oznacza działalność służebną, wypełniającą określoną rolę i funkcję. Od tego wywodzi się slowo minister – sługa królewski. A także (rzekomy chrześcijaninie) ministrant służący kapłanowi.

  Weeked minął a Ty znów „błyszczysz”. Rodzina zaiste musi być dumna z tego jak ostentacyjnie niesiesz krzyż braków w edukacji, kultury osobistej no i intelektu. Jak to było? Pisałeś kiedyś że twój mózg jest darem od Boga. To na Boga zacznij go wreszcie używać. Czas najwyższy nie sądzisz??

  • Ty razem z Maciejem Stuhrem mógłbyś być ministrem edukacji w „rządzie Mieszka I” . byś wciskał dzieciom spod Cedyni „kazamaty wiedzy” ha ha ha .
   To naprawdę ciekawe co piszesz, może coś bliższego o tym rządzie Mieszka I , jaki był skład Rady Ministrów, jak współpracowały ministerstwa, itd. Rozumiem ,że premierem był sam Mieszko . To fascynujące twoje odkrycie o pierwszym ministrze Mieszku I jest epokowe .Żaden historyk dotychczas nigdy nie mówił o rządzie Mieszka I i o premierze Mieszku I bo to gamonie niedouczone są aż tu pojawia się geniusz Pan Kreseczka i otwiera oczy niedowiarkom i myślę że to nie jest twoje ostatnie słowo .
   Wróć jednak do tematu i podpowiem biednemu intelektualnie Siwemu , dlaczego TVP PIS kłamie.

    • Biedaku do 3 rano „myślałeś” nad tą ripostą – strasznie ciężka noc za tobą. Żal, prawie cała noc a ty wymyśliłeś jedynie ucieczkę w świat urojony. Gdzie pisałem cokolwiek o rządzie Mieszka I?? Użyłem sformułowania „coś na kształt” mając na myśli jego otoczenie i jak to dziś nazywamy współpracowników. Podałem Ci przykład od czego wywodzi się słowo minister, żeby było łatwiej odnaleźć temat w podręcznikach. Jak widać ponownie przeszacowałem Twoje możliwości intelektualne bo Ty oczywiście zrozumiałeś to co chciałeś i co Ci pasowało. Znów kłopoty ze zrozumieniem tekstu owocują kolejnym wpisem pełnym bredni. A trzeba było jak radziłem skupić się na poszukiwaniu podręczników do historii. Zacząłeś już choć pierwszy rozdział? Odkryłeś jak rządzili królowie? I co wyszło samotnie czy może jednak mieli sztab zaufanych ludzi? Bolesne te kazamaty wiedzy?

     Zawsze pisałem że w kopiowaniu i powtarzaniu jak papuga jesteś niedoścignionym mistrzem, ale już użycie mózgu, rozumu i procesów tworzenia myśli własnej jest było i zapewne będzie wyzwaniem. Spróbuj małymi kroczkami od używania mózgu potem rozymu a następnie samodzielnego myślenia.

     Gdybym wiedział po co partii z takim poparciem i sukcesami media zamienione w prymitywną propagandową tubę nie pytałbym takiego znawcę sowietologii i wyznawcę doktryny spadkobierca PZPRu. Ja nie odpowiem, nie znam odpowiedzi. Co prawda nasuwają się porównania do totalitarnych reżimów bo tamci też mieli pełnię władzy i też panicznie bali wszelkich odmiennych opinii czy myślenia stworzyli podstawy propagandy z których czerpali towarzysze z ZSSR i inni.

     • Wytrzeźwiałeś już czy jedziesz na wybiegu? Dośpij jeszcze „cyklisto” w brylach a potem poproś mamusię o cos na kaca.

     • Gamoniu przecież pisałem Ci że cyklista w grubych brylach to ty .wróć do lustra. Pisałem Ci też że będąc ministrantem po WUMLu nie piję i nie ćpam .
      Weekendowe 'pedałowanie” nie wpłynęło dobrze na twój stan umysłu. Ogarnij się eSJot.

     • Nie mam roweru, nie noszę okularów (bryli jak to w „polskim” domu nazywacie) chyba pomyliłeś mnie ze swoim partnerem. Jednak chlanie ci nie służy.

     • Siwy – chyba nie w tym miejscu chciałeś o tym napisać 🙂 – mniejsza o to. Dobrze wiesz kiedy wrzucam coś o twoim chlaniu, nie udawaj.

 9. Jakiej Ty odpowiedzi oczekujesz? Piszę do Ciebie językiem prostym ,by nie powiedzieć prostackim. Wyjaśniam Ci po co i dlaczego PIS stosuje prymitywną propagandę a ty ciągle niezadowolony.
  Bądź w takim razie łaskaw i odpowiedz mi na zadane przez Ciebie pytanie.
  Dzięki za info o rządzie Mieszka, tego nie uczą na żadnych Uniwersytetach a od Ciebie można dowiedzieć się o rządzie Mieszka to niezwykle interesujące co piszesz i jakże odkrywcze .O tym nie słyszał żaden historyk musisz to koniecznie gdzieś opublikować . Taka dysertacja pod tytułem „Rząd Mieszka I” będzie większym hitem niż dzieci jako polskie tarcze pod Cedynią M. Stuhra

  • NIC nie ma wspólnego historia rządu Mieszka I z newsem, ale to nie ja pisałem takie kocopoły o premierze Mieszku tylko pan Kreseczka, który nie wskazał mi dlaczego i z jakiej przyczyny TVP PIS kłamie a jednocześnie nie zgadza się z moją diagnozą.

   • Problem w tym że premier Mieszko to jedynie Twój wymysł – tylko Ty używasz tego sformułowania, to żałosne przekręcanie znaczenia czyichś wypowiedzi ma Twoim zdaniem ukryć głębie bredni jakie tu wypisujesz czy chcesz zrobić z siebie jeszcze większego idiotę?

    • Niepotrzebnie używasz inwektyw/idiota/bowiem jeśli ja jestem idiotą to co można powiedzieć o tobie .Po drugie skoro jest rząd, to jest też pierwszy minister czyli premier .Chyba logicznym jest wniosek iż był nim Mieszko I a może to Dobrawa stała na czele tego rządu, kto to wie chyba tylko pan Kreseczka ? Po trzecie nie ja jestem autorem wpisu o rządzie Mieszka i nie ja próbowałem udowadniać istnienie Rady Ministrów podległej premierowi Mieszko I . To pan Kreseczka pisał rzucając jak zwykle bluzgi o rzekomej mojej biedzie intelektualnej i przyrodzonej pisowcom głupocie iż „Ministrare oznacza działalność służebną, wypełniającą określoną rolę i funkcję. Od tego wywodzi się słowo minister – sługa królewski” z czego jego zdaniem wynika istnienie rządu Mieszka a tylko niedouczony Siwy nie ma o tym pojęcia bo jest ministrantem po WUMLu
     Jakoś nie zauważyłem twojej krytyki w stosunku do jego bredni , natomiast pojawiły się w odruchu Pawłowa wszystkie kundelki i jak zwykle szczekają nie myśląc czy mają rację.

     • Z tego wynika , że Mieszko I miał więcej ministrów niż obecnie PIS.
      Skoro sługa miał być ministrem !

     • Siwy to nie obelgi to stwierdzenie faktów. Jesteś głupcem, lub jeśli wolisz bieda intelektualną. Dowód? Proszę bardzo. Nigdzie nie ma stwierdzeń ktore przypisujesz przedmówcy owszem napisał „Mieszko nie miał partii ale pewnie musiał mieć jakąś postać rządu” jakąś postać – nie określono nic więcej. Ty sobie wymyśliłeś jak zwykle to co Ci pasowało. Nigdzie nikt poza tobą nie
      pisał ani nie „udowadniać istnienie Rady Ministrów” to Twoje zmyślenie. Zresztą cała reszta o pochodzeniu słowa ministra to historia rozwoju administracji państwa – minuta w Google. I nie z tej definicji wcale nie „wynika istnienie rządu Mieszka” – znów zmyślasz.
      Krytyka bredni jest powyżej niestety są to Twoje brednie i wymysły powstałe na przekręcanie cudzych słów i Twoich wymysłach.
      Zresztą ta dyskusja jak każda z Siwym prowadzi do nikąd.

    • Już ci pisałem ale widzę iż raz to za mało jeśli ja jestem głupcem to jak nazwać ciebie .
     Po drugie nie wiem czy posiadasz pełnomocnictwo od pana Kreseczki do obrony jego absurdalnej tezy czy też wpitalasz się między wódkę a zakąskę.
     Na początek wywody Pana Kreseczki o jakiejś postaci rządzu Mieszka I cytuję
     „Specjalnie z okazji niedzieli masz tu biedo odrobinę kazamatów wiedzy, podane na tacy – dasz radę ogarnąć?? Weź poczytaj sobie chłopczyku ale ZE ZROZUMIENIEM troszkę podręczników historii. Wtedy może uda Ci się zauważyć że król miał całe zespoły ludzi które dla niego pracowały. Jak „myślisz” skąd wywodzi się administracja państwowa?
     A) powstała z dnia na dzień
     B) ewoluowała przez wieki
     Chwila napięcia…. którą odpowiedź wybrał „mędrzec” Siwy dla którego wiedza z podstawówki jest „odkrywczą”???

     Tak Siwy wiedza jest interesujaca i odkrywcza. I choć szkoda klawiatury, bo to w Twoim przypadku absolutnie bezcelowe (pomimo tego łudzę się iż rozbudzę Siwego zainteresowanie książkami i kazamatami wiedzy) taki interesujący i odkrywczy przykład. Ministrare oznacza działalność służebną, wypełniającą określoną rolę i funkcję. Od tego wywodzi się slowo minister – sługa królewski.
     Tak oto pan Kreseczka udowadniał istnienie rządu Mieszka iż ” król miał do dyspozycji całe zespoły ludzi które dla niego pracowały ” /Mieszko nie był królem ale to szczegół /
     Na koniec zastanawia tożsamy i ograniczony repertuar inwektyw kierowanych w moją stronę przez kundelków czyżby ta tożsamość dotyczyła również samych ujadających z bezsilności kundelków?
     Jeśli wiesz że każda dyskusja ze mną prowadzi do nikąd to po kiego licha dyskutujesz. Przecież w twoim wypadku potwierdza się w całej rozciągłości powiedzenie że lepiej milczeć i wydawać się głupcem niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

     • „… wpitalasz się między wódkę a zakąskę”. Siwy, rób przerwy bo wykończy cię ta wóda. Znów widzisz kundelki? Jak typowy alkoholik: powtarzasz się myśląc że mówisz coś nowego, zacietrzewiasz w obronie wyrażanych bzdur i stajesz się agresywny jak coś idzie nie po twojej myśli. W amoku zacząłeś nawet pisać językiem wroga. Dyskutując z tobą (vel atakując cię, bo tak to pewnie odbierasz) czuję się niekomfortowo bo widzę, że mam do czynienia z wrakiem / avatarem siwego a nie facetem panującym nad tym co myśli i pisze. Wcześniej tylko to podejrzewałem. Wybacz, mea culpa.

     • Nazwij jak chcesz ja twierdzenia żeś głupi dowiodłem. Zresztą nie byłem pierwszy i pewnie nie ostatni, w Twoim przypadku to dowód trywialny.

      Po co wklejasz tekst którego nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem ?? Gdzie tam jest dowód na istnienie rządu, ministrów itd. Zespół ludzi? Pewnie jakis był, chyba że twierdzisz że królowie rządzili samodzielnie.
      Czytasz co piszesz?? Czy tak bezmyślnie klepiesz te brednie – piłeś nie pisz.
      I jak to jest kiedy obsypujesz tu wszystkich wyzwiskami jest OK ale w drugą stronę jesteś oburzony.

     • Siwy nadal dowodzi poziomu swojego intelektu.
      Siwy nędzo jaką logikę widzisz w zdaniu: „jeśli ja jestem głupcem to jak nazwać ciebie”??? Nawt kopiując nie potrafisz zrobić tego dobrze, skoro ja ci pisałem w odpowiedzi na Twoje inwektywy żebyś pomyślał

      Gdybym wiedział po co partii z takim poparciem i sukcesami media zamienione w prymitywną propagandową tubę nie pytałbym takiego znawcę sowietologii i wyznawcę doktryny spadkobierca PZPRu. Ja nie odpowiem, nie znam odpowiedzi. Co prawda nasuwają się porównania do totalitarnych reżimów bo tamci też mieli pełnię władzy i też panicznie bali wszelkich odmiennych opinii czy myślenia stworzyli podstawy propagandy z których czerpali towarzysze z ZSSR i inni.

    • To może po raz kolejny cytuję pana Kreseczkę który do mnie pisze „Mieszko nie miał partii ale pewnie musiał mieć jakąś postać rządu. Zapomniałem do kogo piszę, wydawało mi się to proste”
     Okazało się ,że rzeczywiście nie jest dla mnie proste zrozumieć i pojąć iż Mieszko miał rząd ale MAR broni groteskowej tezy pana Kreseczki( sam obnażając swoją głupotę) twierdząc wbrew faktom że jego mandant nic nie pisał o rządzie Mieszka I.
     Mylisz się też sądząc ,że mnie obrażają twoje inwektywy, bowiem ktoś taki jak ty nie jest w stanie mnie obrazić bo brak ci zdolności honorowej, więc sobie nie schlebiaj.

     • Siwy nikt poza tobą nie widzi w tych tekstach, że Mieszko I miał radę ministrów tożsamą współczesnym. Gotowca o obrażaniu cię i zdolności honorowej wklejałeś już tyle razy, że chyba sam nie pamiętasz. Wiesz do czego piję 😉 Może kreseczkę też czas odstawić i spróbować jak to jest na czysto. MANDANT bua ha ha ha. Siwy – masz jeszcze skitrane jakieś „trudne” słówka czy przepiszesz nam cały słownik?

     • eSJot, ja nie wiem do „czego pijesz” i z kim i czemu pijesz.
      Wyjaśnianie ci po raz kolejny iż jestem abstynentem uważam za niecelowe, bowiem choć mnie nie znasz to wiesz że jestem ćpunem i alkoholikiem .Dla takich jak ty fakty i rzeczywistość nie mają znaczenia.

      Wyjaśnij mi łaskawco, wg jakiego kryterium uznałeś powszechnie używane słowo mandant, za słowo 'trudne ? Masz trudności z jego rozumieniem?

     • Siwy – ty w ogóle czytasz to co zamierzasz opublikować, czy po prostu klikasz czarny prostokąt z napisem dodaj komentarz i niech się dzieje co chce? Potem masz żal, że jesteś postrzegany jako forumowy głupek i wszyscy mamy ubaw. Twoje powszechnie używane „trudne” słówka, którymi próbujesz się dowartościować dają odwrotny efekt. Nie zauważyłeś tego?

     • Nic się nie dowiedziałem od ciebie czemu słowo mandant zaliczamy do „trudnych” i na czym polega trudność.

     • To zbyt trudne dla Siwego. On nie widzi różnicy w zdaniach:
      Pewnie miał jakąś postać rządu
      a
      Mieszko miał rząd.
      Język polski jest dla Siwego zbyt trudny, a jeśli nawet podjął już jak bredzi przerośnięte ego nie pozwoli mu przyznać się do błędu. Woli brnąć dalej w tą swoją blazenadę. Nie ma nic do stracenia, bardziej nędzny już być nie może. Ale upór z jakim to robi faktycznie może sugerować nadużywanie wszystkiego, ale nie rozumu.
      Może ja pomogę, choć i tak nie pojmiesz. To słowo nie jest powszechnie używanym w języku potocznytmm ani w rynsztokowym, który tak lubisz, stąd jego użycie przez Ciebie jest komiczne. To ten rodzaj humoru jaki odegrało słówko „imputuje” w serialu o taksówkarzach. Co było naśmiewanie się z mów PZPR owców, stąd masz zapewnie tą śmieszną manierę – ty nasz wibitny praktyku sowietologi.

     • Kreseczka ty możesz mieć rację, np zdanie Kreseczka prezentuje jakąś postać myślenia nie oznacza że myśli.

      Dla Kreseczki słowo mandant jest komiczne, bo użył go Siwy. Ty łaskawco. napisz, które słowa mogę używać a które są dla ciebie „trudne,” masz w tym zakresie moje plenipotencje i tym samym jestem twoim mandantem ha ha ha .
      Jakie trzeba mieć kompleksy by wypominać interlokutorowi używanie słów które uważasz za „trudne” tylko dlatego ,że ich nie używasz lub nie znasz .
      Do tego czasu nie wiem co w słowie mandant jest trudnego?

     • Siwy odstaw to co bierzesz bo ewidentnie Ci nie służy.
      Nadal masz biedaku problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie napisałem że to trudne słowo?
      Gdzie napisałem że jest komiczne bo Ty go użyłeś?? Na czym polega komizm już pisałem kilka razy, ale tu też bez niespodzianek – nic nie zrozumiałeś.

     • Kreseczka przeczytaj co napisałeś do mnie , cytuję „To słowo nie jest powszechnie używanym w języku potocznytmm ani w rynsztokowym, który tak lubisz, stąd jego użycie przez Ciebie jest komiczne.”
      Odpowiedziałem ci cytuję ” Dla Kreseczki słowo mandant jest komiczne, bo użył go Siwy.” ROZUMIESZ CO PISZESZ?

     • Oj biedo dalej już nie doczytałeś. Wyrwany fragment wypowiedzi jako poparcie Twoich bredni to manipulacja na poziomie jak to było „Twoich politycznych protoplastów”
      Idź chłopcze do szkoły tam uczyli czytać ze zrozumieniem

     • Oj Kreseczka, Kreseczka łapią cię za rękę a ty wg bolszewickiej zasady twierdzisz ,że to nie twoja ręka ,że wyrwane z kontekstu słabe to ,Schopenhauer nie byłby z ciebie dumny .

 10. Obawiam się że nawet nie spróbują.
  Stwierdza że to der Onet albo inny TVN i tyle, a w TVPiS tego nie pokażą czyli sprawy nie ma.
  A Tobie się dostanie za linki do niepoprawnie politycznych stron, Siwy nazwie cie za ojcem Rydzykiem „niepolskim Polakiem” doda trochę bardziej lub mniej zmyślonych bredni i tyle. Zasady są proste i znane od czasów PZPR: o partii albo dobrze albo wcale.