REKLAMA

Salony fryzjerskie i kosmetyczne od lat stanowią jedne z obowiązkowych punktów usługowych, które pojawiają się jako pierwsze na nowo wybudowanych osiedlach. Niektóre zawody wymierają, inne zyskują popularność w związku z rozwojem technologii, a fryzjerzy i kosmetyczki przez cały ten czas cieszą się ugruntowaną i stabilną pozycją na rynku. Zamierzasz otworzyć swój salon? Sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć.

Kasa fiskalna to podstawa

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem firmy świadczące usługi kosmetyczne, fryzjerskie i kosmetologiczne zobowiązane są do dokumentowania prowadzonej sprzedaży towarów i usług. Ponadto salony te zobligowane są do stosowania kas fiskalnych ONLINE, które wirtualnie przesyłają dane do CRK, czyli Centralnego Repozytorium Kas Ministerstwa Finansów. Oznacza to, że jako fryzjer prowadzący własną działalność musisz dokumentować swoje transakcje, a Twoi klienci po zakończonej usłudze powinni otrzymać paragon – do jego wydrukowania niezbędne są kasy lub drukarki fiskalne. W ofercie Cfsklep.pl znajdziesz także wymagane kasy i drukarki ONLINE od takich producentów jak Elzab czy Posnet. Postaw na urządzenia renomowanych, sprawdzonych marek, które nie zawiodą Cię podczas codziennej pracy.

Drukarka

Twój salon prawdopodobnie odwiedzać będą także klienci, którzy posiadają własną działalność i dbanie o wizerunek jest kosztem, który ponoszą w związku ze swoją pracą. Z tego powodu musisz być przygotowany do wystawienia papierowej faktury VAT – niezbędne będzie do tego zwykłe oprogramowanie, komputer oraz drukarka, którą sprawnie i w korzystnej cenie kupisz tutaj: https://cfsklep.pl/. Choć istnieje możliwość wystawienia paragonu z NIPem, który stanowi fakturę uproszczoną, to należy pamiętać, że wyjątek ten dotyczy tylko sprzedaży na kwotę nie większą niż 450 zł brutto. Zdarza się natomiast, że klienci decydujący się na metamorfozę, skłonni są przekroczyć tę kwotę – wówczas faktura uproszczona nie może być stosowana.

Drukarka do etykiet i kart

Kolejny sprzętem, którego nie może zabraknąć w Twoim salonie, są drukarki termiczne do etykiet. To niewielkich rozmiarów urządzenia, za pomocą których szybko wydrukujesz niezbędne naklejki i etykiety produktowe, a także bony podarunkowe dla swoich klientów. Prowadząc własny biznes, musisz zadbać również o marketing i zwiększanie bazy swoich klientów. Nadal świetnie sprawdzają się wizytówki i karty lojalnościowe, które wydrukujesz za pomocą drukarki kart. Odwiedź Cfsklep i poznaj szeroki asortyment niezawodnych sprzętów, które usprawnią Twoją pracę.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki