Trzy dni intensywnego szkolenia policyjnego dobiegły końca. Funkcjonariusze z jaworznickiej i dąbrowskiej komendy poruszyli na nim temat interwencji wobec osób o niestandardowym zachowaniu. Jednocześnie doskonaląc taktyki i techniki, aby podnieść swoją skuteczność służbową.

REKLAMA

Początkiem tego tygodnia policjanci z dwóch komend brali udział w doskonaleniu zawodowym. W dniach 1-3 sierpnia starali się dopracować swoje umiejętności, aby ich praca przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście. Wszyscy uczestnicy szkolenia zdają sobie sprawę, że na każdym szczeblu zawodowym należy zwiększać swoje umiejętności.

Tylko systematyczna nauka może przyczynić się do skuteczniejszych działań w czasie interwencji. Już w poniedziałek rano odbył się wykład z zakresu podejmowania interwencji i reagowania na niestandardowe zachowania osób, których one dotyczą.

Jednak czym by było spotkanie wykwalifikowanych policjantów bez wymiany dotychczasowego doświadczenia z dziedziny interwencji. Jak możemy przeczytać na stronie Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej 

Po teoretycznej części szkolenia, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej i Jaworzna wzięli udział w ćwiczeniach przygotowanych przez Instruktora Taktyki i Technik Interwencji Policyjnych podkom. Bartłomieja Osmólskiego

Odbyły się także zajęcia praktyczne z zakresu zakładania kaftana bezpieczeństwa w celu unieruchomienia rąk zatrzymanego. Celem zajęć było doskonalenie kompetencji zawodowych policjantów w ramach działań interwencyjnych.

Dzięki szkoleniu na bieżąco mogą oni pogłębić wiedzę na temat obowiązujących przepisów, a także doskonalić swoje umiejętności praktyczne, poza tym aktywny udział w szkoleniu pozwoli na eliminowanie błędów w przyszłości.

Ogromnie cieszymy się ze współpracy komendy z Jaworzna i Dąbrowy Górniczej. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza, przyda się funkcjonariuszom na służbie, dla dobra wszystkich mieszkańców.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki