REKLAMA

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz spędzić aktywnie czas na zewnątrz, rezygnując z tak popularnych aktywności jak rower, rolki lub bieganie? Szukasz czegoś oryginalnego, a jednocześnie czegoś, co zapewni ci mnóstwo radości i zabawy? W takim razie postaw koniecznie na hulajnogi wyczynowe! Dziś podpowiadamy, dlaczego warto!

Dlaczego jazda na hulajnodze wyczynowej to dobry pomysł?

Rower zajmuje dużo miejsca, a jeśli mieszkasz w centrum miasta na ostatnim piętrze bloku bez windy, pojawia się dodatkowy problem z jego transportem. Rolki są nieco wygodniejsze, ale zawsze musisz mieć pod ręką buty na zmianę, jeżeli w czasie wypadu na zewnątrz zechcesz zatrzymać się gdzieś na kawę. Nie we wszystkich lokalach bowiem obsługa pozwala wejść w rolkach.

Tego typu wątpliwości znikają przy hulajnogach. Ponadto taki jednoślad to doskonała alternatywa właśnie dla innych aktywności na świeżym powietrzu. Jakie korzyści płyną z jazdy na takim urządzeniu?

Spalanie kalorii

Podczas jazdy na hulajnodze pracuje znacznie więcej mięśni, niż kiedy jeździsz na rowerze. Szczególnie jeśli stawiasz na jazdę wyczynową! Podskoki i inne ewolucje wymagają zaangażowania praktycznie całego ciała (mięśni grzbietu, ramion, brzucha, pośladków), a nie tylko nóg, jak w przypadku roweru czy rolek. Co za tym idzie, wyczynowa jazda pomaga spalać kalorie i budować kondycję.

Nowe znajomości

Wyczynowa jazda na hulajnodze najlepiej sprawdza się w skateparku. To z kolei świetna okazja do wyjścia z domu i nawiązania nowych znajomości z osobami, które podzielają twoje pasje i zainteresowania.

Redukcja stresu

Ruch na świeżym powietrzu to dokonała metoda, by zminimalizować poziom stresu i zastąpić go dobrymi emocjami! Jazda na hulajnodze nie tylko poprawia humor, ale pozwala też zniwelować wewnętrzne napięcie po stresującym dniu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając hulajnogę wyczynową?

Dobre hulajnogi wyczynowe Movino mają wszystko to, co przyda ci się podczas ewolucji w skateparku lub zwyczajnej jazdy w miejskiej przestrzeni. Oto kilka przydatnych cech, które wyróżniają sportowe modele:

Wytrzymałość

Hulajnoga wyczynowa przede wszystkim musi być wytrzymała, ponieważ nieustające podskoki i inne ewolucje narażają ją na wstrząsy, zarysowania i upadki. Najlepiej więc wybrać model ze stali chromowanej składający się z jak najmniejszej ilości elementów i łączeń.

Kierownica 360°

Całkowity luz i całą gamę możliwości zapewni ci kierownica, która obraca się o 360°. Tylko w ten sposób będziesz w stanie wykonać określone ewolucje i w pełni czerpać z możliwości hulajnogi wyczynowej.

Koła

Koła w hulajnogach wyczynowych muszą być nieco mniejsze i zdecydowanie twardsze, niż te w modelach rekreacyjnych. Postaw na koła o nylonowym rdzeniu i średnicy ok. 100 mm. Dzięki temu z łatwością wykonasz niemal każdy manewr, a jednocześnie koła wytrzymają obciążenie podczas ewolucji i kontakt z twardym podłożem.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z hulajnogą wyczynową, koniecznie zadbaj również o swoje bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, gdzie uskuteczniasz pierwsze ćwiczenia i ewolucje, zainwestuj w dobry kask. Równie przydatne okażą się ochraniacze na kolana oraz dłonie. Dzięki temu żaden upadek nie będzie ci straszny, a ochraniacze zminimalizują ryzyko wystąpienia poważniejszej kontuzji.

Wybierz hulajnogę wyczynową i ciesz się aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, która daje dużo radości i wpływa dobrze na samopoczucie oraz kondycję!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki