REKLAMA

Pozycjonowanie stron internetowych to dzisiaj absolutna konieczność dla wszystkich tych, którzy sieć wykorzystują, by docierać do swoich potencjalnych klientów, a także utrzymywać kontrakt z tymi, którzy już z zakupów skorzystali. Lokalne pozycjonowanie stron to świetne rozwiązanie dla tych, którzy swoje usługi lub produkty kierują przede wszystkim do odbiorców na konkretnym terenie. 

Pozycjonowanie stron internetowych — podstawowe zasady

Pozycjonowanie sklepów internetowych, jak i witryn promujących konkretne produkty i usługi to dzisiaj jedno z podstawowych narzędzi poszerzania kręgu odbiorców i poszukiwania potencjalnych klientów. Pozycjonowanie stron www to szansa na to, by zaistnieć w wyszukiwarce Google i pojawiać się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie stron internetowych Łódź wymaga jednak trochę innego podejścia. Specjaliści od pozycjonowania strony internetowej podkreślają, że jeśli swoją ofertę kierujesz przede wszystkim do odbiorcy lokalnego, nie warto bić się o najwyższe wyniki wyszukiwania ogólnopolskiego. Czyli? Hasło pozycjonowanie warto zamienić na pozycjonowanie Łódź. To oczywiście tylko początek drogi, ale pozycjonowanie lokalne jest bardziej skuteczne, szybciej przynosi efekty, a przede wszystkim pozwala ci dotrzeć dokładnie do tych osób, które mogą chcieć skorzystać z twojej oferty.

Pozycjonowanie Łódź — jak to się robi lokalnie?

Pozycjonowanie lokalne warto oczywiście zacząć przede wszystkim od stworzenia podstawowej grupy słów i fraz kluczowych w oparciu o lokalne SEO. Używanie tych fraz zarówno w głównych elementach strony, jak i roboczych elementach takich jak meta title czy meta description, we wszelkich materiałach blogowych, opisach, postach itd. może przyczynić się do zdecydowanej poprawny lokalnych wyników wyszukiwania. Pamiętaj, że chodzi nie tylko o użytkowników, którzy szukają z wykorzystaniem nazw miast, ale i o automatyczną geolokalizację, którą posługują się algorytmy Google. Warto zachować jednak balans między używaniem nienaturalnych i naturalnych (odmienionych) fraz kluczowych — przypominają specjaliści z funkymedia.

Sposoby na lokalne pozycjonowanie strony internetowej

Dotrzeć do potencjalnych klientów możesz nie tylko przez same materiały umieszczane na stronie, lecz także choćby linkbuilding, a więc wykorzystanie linkowania wewnętrznego i zewnętrznego w oparciu o fazy kluczowe. Z pewnością warto pomyśleć także o wykorzystaniu wizytówki Google, katalogu firm. Bardzo duże znaczenie mogą mieć także social media. Warto pomyśleć o serii postów, które będą odpowiednio odsyłały do strony internetowej i w ten sposób wzmacniały ruch na twojej witrynie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki