REKLAMA

Zapewnienie komfortu cieplnego we wnętrzu to jedna z najważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać, gdy aranżuje się przestrzeń do życia. Wykorzystuje się do tego mocno zróżnicowane urządzenia grzewcze. Zazwyczaj przyjmują one formę rozbudowanych instalacji, choć nie jest to zasada nie do złamania. Zdarza się bowiem, że z wielu powodów w danym pomieszczeniu trzeba wykorzystać przenośny grzejnik.

W dzisiejszym tekście pokażemy, jak wybrać najlepsze urządzenie mobilne, które zadba o ciepło w naszych wnętrzach.

 

Grzejniki przenośne – kiedy się ich używa?

 

Grzejniki przenośne to niezmiernie praktyczne urządzenia, stosowane w wielu przestrzeniach. W warunkach domowych wykorzystuje się je choćby do dogrzewania wnętrz w wyjątkowych sytuacjach. Szczególnie chętnie uruchamia się je w łazienkach, by wsparły główną instalację grzewczą, np. nieco podniosły temperaturę podczas kąpieli dziecka lub wspomogły suszenie ręczników. To także idealne rozwiązanie dla osób standardowo korzystających z ciepła sieciowego. Dodatkowe ogrzewanie przydaje się poza głównym sezonem, gdy temperatura jest dość niska, a główne grzejniki ścienne jeszcze nie grzeją.

Modele mobilne stosuje się również jako niezależne urządzenie grzewcze. Stawia się na nie w miejscach, gdzie z rozmaitych względów nie da się zainstalować standardowego systemu konwektorowego lub podłogowego. Wpływają na to kwestie finansowe, trudności techniczne, a niekiedy też zakazy konserwatorskie (w starych dworkach lub kamienicach). Wówczas sposobem na utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzach staje się użycie praktycznych grzejników mobilnych.

 

Najpopularniejsze rodzaje grzejników przenośnych

 

Jako przenośne ogrzewanie do przestrzeni mieszkalnych najczęściej stosuje się praktyczne urządzenia elektryczne. Do najczęściej stosowanych zaliczają się:

  • grzejniki olejowe,
  • termowentylatory,
  • promienniki.

Pierwsze z nich to przenośne rozwiązania, zbliżone wizualnie do klasycznych grzejników wodnych. Są jednak wypełnione olejem, podgrzewanym przez elektryczne grzałki. Ciecz oddaje ciepło obudowie, która następnie przekazuje je do wnętrza. Grzejniki olejowe długo się nagrzewają, ale przy tym dłużej utrzymują ciepło. Nie wysuszają też powietrza we wnętrzu.

Ciekawą opcją grzewczą są termowentylatory, których szeroki wybór oferuje choćby strona Econovli.pl. Konstrukcja składa się z dwóch modułów – wentylatora i grzałki. Pierwszy z nich zasysa powietrze (podgrzewane następnie przez element grzewczy) a następnie wydmuchuje je z powrotem do pokoju. Termowentylatory szybko i skutecznie podnoszą temperaturę w pomieszczeniu. Pozwalają na kierunkowanie grzania, co ułatwia poprawienie warunków termicznych wyłącznie w wybranej części wnętrza. Dodatkowo, w sezonie letnich upałów, można zastosować je jako standardowe wentylatory – wystarczy wyłączyć grzałkę.

Trzeci typ to praktyczne promienniki. Grzałki emitują ciepło, które ogrzewa ciała stałe na swojej drodze. Łatwo je ukierunkować, ograniczając przy tym straty cieplne, związane z ogrzewaniem dużych mas powietrza. Szybko podnoszą temperaturę i są niezmiernie proste w użytkowaniu.

 

Jak wybrać grzejnik przenośny?

 

Gdy wybiera się grzejnik mobilny do domu, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Podstawą jest oczywiście moc grzewcza urządzenia. Główna zasada głosi, że na każdy metr kwadratowy wnętrza, należy dostarczyć 100 watów mocy. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie opcji regulowania mocy działania grzejnika.

Kolejnym, ważnym parametrem jest wielkość i masa urządzenia. Produkty stosowane stacjonarnie mogą być większe i cięższe. Jeżeli jednak mają być zabierane w plener, lepiej wybrać mniejsze konstrukcje, wygodniejsze w transporcie. Nie zapominajmy również o długości przewodu. Zazwyczaj wynosi ona do 1,7 metra, choć zdarzają się od tej zasady wyjątki, co potrafi utrudnić korzystanie z urządzenia grzewczego. Więcej praktycznych informacji w tym temacie można znaleźć na stronie http://bud-dom.org.pl/

 

Grzejniki przenośne – wygoda i bezpieczeństwo użytkowników

 

Praktyczne grzejniki przenośne przydają się w domu, biurze i na wyjazdach wakacyjnych. Warto zatem przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom, by wybrać idealny model, wpisujący się we wszystkie potrzeby wymagających użytkowników.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki