”Rolkuj po nadzieję” jest imprezą skierowaną do wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem. Nie ma ona charakteru typowej rywalizacji sportowej, jednak w rekreacyjnym “rolkowaniu” ukryty jest głębszy sens, gdyż wydarzenie to jest formą wsparcia Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

REKLAMA

Uczestnicy wspierają Jaworznickie Hospicjum, poprzez opłacenie opłaty startowej w formie cegiełki, która w całości przekazywana jest na działalność Hospicjum Jaworzno. Podczas samej imprezy rolkarze mogą się za to w pełni skupić na beztroskim pokonywaniu wytyczonej trasy. Tutaj panuje pełna dowolność i każdy może przejechać taki dystans, jaki mu odpowiada. Sugerowaną długością jest 5 km, ale każdy uczestnik może samodzielnie postanowić czy chce pokonać więcej pętli, czy zejść z trasy trochę wcześniej.

Trasa biegu w dniu imprezy nie jest zamknięta dla innych użytkowników – występuje możliwość pojawienia się na niej innych użytkowników, dlatego na trasie biegu należy poruszać się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i zwrócić uwagę na innych uczestników ruchu. Dzieci do 10 lat mają obowiązek posiadania kasku ochronnego. Organizatorzy zalecają stosowanie kasku i ochraniaczy przez wszystkich uczestników – ”Jeżdżę z głową w kasku”.

Kiedy? Sobota, 10 września godz. 11:00
Gdzie? OWR Sosina
Zapisy? Poniedziałek, 8 sierpnia ->TUTAJ
Regulamin? TUTAJ

 

źródło: MCKiS Jaworzno

 

źródło: MCKiS Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki