Ruszył remont skrzyżowania w centrum Jelenia. Mieszkańcy widzą już jednak niedociągnięcia

Remont skrzyżowania mieszczącego się przy Rynku w Jeleniu właśnie się rozpoczął. Pracownicy w odblaskowych kamizelkach z napisem Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczęli ściąganie wierzchniej warstwy asfaltu.

REKLAMA


Rozpoczął się remont skrzyżowania przy Rynku w dzielnicy Jeleń. Prace remontowe na skrzyżowaniu ulic: Sulińskiego, Zwycięstwa, Celników oraz Wygoda mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa, a także komfortu użytkowników drogi. Mają zostać wybudowane wyspy kanalizujące ruch w celu fizycznego uniemożliwienia przejazdu i pozostawiania pojazdów na tzw. martwym polu przy sklepie popularnej sieci oraz pomniku. Wpłynie to na zmianę geometrii ulicy Sulińskiego, dlatego korekcji ulegnie lokalizacja znaków drogowych „STOP” i „nakaz jazdy z prawej strony znaku” – dowiadujemy się od jaworznickiej jednostki.

Okoliczni napotkani przez nas mieszkańcy, są jednak mniej optymistyczni. Sugerują, że prace powinny być przeprowadzane nocą, a nie za dnia w słońcu, kiedy jest najwięcej kurzu, a droga przed rozpoczęciem robót powinna być polewana wodą. Pytanie tylko, czy gdyby prace były prowadzone w nocy to, czy okoliczni mieszkańcy nie skarżyliby się na hałas. Mieszkańcy wskazują także na inne rozwiązanie drogowe, które byłoby według nich lepsze. Zgodnie mówią, że rondo to byłby najlepszy pomysł w tym miejscu.

Remont tego skrzyżowania ma poprawić bezpieczeństwo. Czas jednak pokaże, czy tak rzeczywiście będzie. Prace są możliwe dzięki środkom zapewnionym przez Prezydenta Miasta Pawła Silberta.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki