Sprawcą wczorajszego zdarzenia drogowego okazał się pijany jaworznicki kierowca BMW. Miał prawie 3 promile alkoholu we krwi.

REKLAMA

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj na ulicy Emilii Plater na Dąbrowie Narodowej w Jaworznie w okolicach godziny 14:00. Doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych.

Jak informuje nas aspirant sztabowy Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie — sprawcą tego zdarzenia był kierowca samochodu marki BMW z naszego miasta, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z 56-letnim jaworznianinem poruszającym się samochodem marki Skoda. Sprawca w wydychanym powietrzu miał 2,96 ‰ we krwi. Kierowcy BMW zostały wzięte uprawnienia i sprawa trafiła do sądu, który zadecyduje o dalszym losie kierowcy.

Policja sprawę zakwalifikowała jako wypadek w ruchu lądowym, a to ze względu na fakt, że kierowca Skody został poszkodowany i trafił pod opiekę medyczną. Jaworzniccy policjanci jeszcze raz przestrzegają przed jazdą jakimkolwiek pojazdem, będąc po spożyciu alkoholu.

Kolizja drogowa na Dąbrowie Narodowej. Przyczyną prawdopodobnie alkohol

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki