REKLAMA

W modnych obecnie aranżacjach wnętrz dominują różne style, które wykorzystują bogactwo wzorów i łączą na pozór niespójne stylistyki. Cel jest jeden: ma być różnorodnie, przytulnie i unikatowo. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz, zarówno glamour, nowoczesny jak i loftowy design mają wspólny mianownik – oświetlenie.  Poznaj ich charakterystykę i sprawdź, czy będzie dla Ciebie odpowiedni.

Styl glamour

Historia stylu glamour sięga lat 30. XX, kiedy to Złota Era Hollywood sprawiła, że w domach celebrytów zagościły drogie materiały, ekstrawaganckie dodatki, wszechobecne kryształy i atłasy. Żeby umiejętnie wyeksponować i podkreślić dany element wystroju, należy ,,zagrać” światłem. Nawet najbardziej wyszukany obraz czy rzeźba ustawione w półmroku nie zwrócą na siebie uwagi gości. Dawniej ludzie skazani byli na wielkie żyrandole, które oprócz tego, że były kolejnym miejscem, gdzie kurz miał swoje królestwo, dostarczały niewiele światła.  Doświetlały jedynie małą przestrzeń pod żyrandolem i wokół niego, a w dalszej części pomieszczenia panował półmrok. Współcześnie warto kierować się w stronę energooszczędnych i minimalistycznych rozwiązań takich jak taśmy LED oraz ich nowoczesne pochodne. Oferują więcej świata, przy mniejszym poborze energii, dzięki czemu jesteśmy w stanie tak dobrać i ukierunkować strumień światła, że cała aranżacja będzie prezentować się estetycznie i glamour.

Styl nowoczesny

Jego znakiem rozpoznawczym jest minimalizm. Czy jest bardziej minimalistyczne oświetlenie od taśm LED? Nie ma! Paski LED i taśmy RGB można dyskretnie zamontować w suficie podwieszanym lub za maskownicami karniszy. Powstała w ten sposób gra światła i szyby sprawi, że okna ożyją nocą. Czy styl nowoczesny musi być nudny przez swoją prostotę? Stanowcze i głośne NIE! W szerokiej gamie taśm LED posiadamy również takie, które mogą świecić w zakresie całej barwy tęczy. Mowa tu o taśmach RGB lub RGBW dla osób ceniących sobie idealny kolor białego. Dzięki temu salon, pokój kinowy czy korytarz zyskają niepowtarzalnego charakteru.

Styl loftowy

Ktoś powie że jest to styl dla młodych, lekko szalonych ludzi, bo by chciał mieszkać w domu, gdzie kable nie są ukryte pod tynkiem, gdzie surowe elementy betonu łączą się z drewnem. Styl ten ma za zadanie lekko szokować, jednak po dłużej obserwacji można dojść do wniosku, że wszystko jest spójne. Loft miesza w sobie tyle elementów, że każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie czuł się przytłoczony. Podobnie, jak w przypadku poprzednich stylów, światło gra tu kluczową rolę. Często korzysta się z taśm LED o barwie ciepłej, żeby niejako oswoić surowy beton i nadać wnętrzu przytulności. Takie elementy, jak blat barku czy stół w jadalni z powodzeniem można doświetlić barwą ciepłą z kolei korytarz czy schody można doświetlić  jaśniejszymi barwami (zimną lub neutralną). Elementy drewniane będą ładnie się prezentować podświetlone na jeden z wyrazistych kolorów. Dzięki zastosowaniu taśm cyfrowych stworzymy niepowtarzalne animacje sprawiając że np. rama starego roweru lub motocyklowa lampa ożyją, a ich kształt będzie dawał piękne cienie na ścianie. Taśma LED do podwieszanego sufitu to także doskonałe rozwiązanie. Z pewnością podkreśli klimat wnętrza.

Wszystkie niezbędne elementy do stworzenia aranżacji świetlnych znajdziesz w Studio-Led. Gwarantujemy, że dzięki naszym taśmom LED oraz sterownikom wpasujesz oświetlenie do każdego stylu. Dołącz do grona osób, które postawiły na tę wygodną i prostą metodę na poprawę oświetlenia w swoim domu!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki