Pan Dawid uratował tonącemu mężczyźnie życie. Jego bohaterska została doceniona przez kierownictwo jaworznickiej komendy policji.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11.45 na terenie zalewu Sosina w Jaworznie. Podczas wypoczynku nad wodą, pan Dawid zauważył tonącego mężczyznę. Bez wahania wbiegł do wody i wyciągnął z niej 36-latka.

Mężczyzna wymagał natychmiastowej reanimacji, którą podjął pan Dawid. Uratowany 36-latek odzyskał funkcje życiowe. Trafił później do szpitala.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinsp. Paweł Więcek, mając na uwadze niecodzienność sytuacji, zaprosił pana Dawida do komendy. Tam podziękował za jego odwagę i godne naśladowania działania oraz pogratulował opanowania podczas niezwykle stresującej akcji ratowania czyjegoś życia. Pan Dawid otrzymał dodatkowo list gratulacyjny i symboliczne upominki.

Mimo bohaterskiego zachowania pan Dawid pozostaje skromny. Jak mówi: – Zrobiłem to co uważałem za słuszne i myślę, że każdy na moim miejscu postąpiłby podobnie.

źródło: KMP Jaworzno

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki