Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych mogą starać się o wsparcie finansowe na modernizację i rozwój. Tylko do 31 sierpnia br. dostępne będą wnioski o dotacje. Kwoty sięgają nawet do 70 tysięcy zł.

REKLAMA

Wyłącznie do końca sierpnia zarządy ROD w Jaworznie mogą starać się o przyznanie dotacji. Jest ona udzielana jedynie raz na dwa lata. Jej głównym celem jest pomoc w rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych. Ma ona poprawić warunki korzystania z ROD przez działkowców lub zwiększyć dostępność społeczności lokalnej.

O wsparciu jaworznickich ogrodów zadecydował prezydent miasta i lokalni działkowcy. To dzięki ich postulatom oraz współpracy udało się przyjąć projekt. Uchwała została zaakceptowana na kwietniowej sesji Rady Miejskiej.

Na stronie miasta możemy przeczytać wypowiedź prezydenta dotycząca wsparcia

Środki, które mogą pozyskać zarządy ogrodów będą przeznaczone na modernizację przestrzeni wspólnych, dla wszystkich użytkowników danego obiektu

Jednocześnie wysokość przyznawanych środków jest zależna od możliwości finansowych miasta. Dodatkowo zarząd musi posiadać wkład własny w wysokości 30% wartości kosztów całego projektu. 

Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła także konkurs dla stowarzyszeń ogrodowych. W ramach programu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” można będzie starać się o przyznanie grantu.

W ramach konkursu osoba uprawniona będzie mogła złożyć więcej niż jeden wiosek. Na stronie miasta czytamy 

Jeden wniosek o przyznanie grantu składany przez stowarzyszenie ogrodowe, może obejmować więcej niż jeden ROD, prowadzony przez to stowarzyszenia ogrodowe. ROD może być objęty tylko jednym wnioskiem.

Cały konkurs grantowy podzielony jest na etapy miesięczne. Od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca. O szczegółach na temat wsparcia można przeczytać na stronie rządowej, dostępnej pod linkiem

https://www.gov.pl/%E2%80%A6/rozwoj-zielonej-infrastruktury%E2%80%A6

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki