Kaja „Bestia” Guja trenująca Jiujutsu w Centrum Mistrzostwa Sportowego „GujaKan Jaworzno” zwyciężyła szesnasty raz z rzędu w międzynarodowych zawodach judo i zdobyła do swojej kolekcji dwudziesty złoty medal w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu. Tym razem okazją do sprawdzenia formy sportowej był turniej judo dzieci zorganizowany przez ks. Budowlani Sosnowiec.

REKLAMA

Pod nieobecność taty trenera, który w Słowenii dekorował zwycięzców Światowych Igrzysk Sztuk Walki, młoda jaworznianka bez straty punktu wygrała wszystkie siedem pojedynków już w pierwszej minucie starcia, także w starszej grupie wiekowej.

W turnieju w Sosnowcu wystąpiła pięcioosobowa drużyna Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu, której przedstawiciele wywalczyli łącznie sześć medali – 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Rodzeństwo Dawid, Kaja i Ola Guja stanęło na podium cztery razy. Drugie miejsce zajął Filip „Dzidzia” Ślusarczyk a trzecie Jakub „Bączek” Dubiel.

Niepokonana w judo w swojej kategorii wiekowej od ponad roku Kaja Guja w najbliższy weekend wystąpi w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Judo organizowanym pod auspicjami Małopolskiego Związku Judo, gdzie mierzyć się będzie ze starszymi o dwa lata doświadczonymi rywalkami. Czy nieprzerwana od wielu miesięcy passa zwycięstw „Bestii” zostanie przerwana okaże się już w najbliższą niedzielę.

źródło: GujaKan

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki