REKLAMA

W dzisiejszych czasach na popularności zdecydowanie zyskuje odłam medycyny, jakim jest psychiatria. Jest to bezpośrednio związane ze znacznym rozwojem zawodów, jak: psychiatra, psycholog i psychoterapeuta. Bardzo często choroby związane z psychiką zmuszają pacjentów do korzystania z usług wszystkich trzech specjalistów. Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda przyjęcie do szpitala psychiatrycznego oraz czym jest klinika dzienna.

Jak przebiega przyjęcie do kliniki psychiatrycznej bez zgody?

Leczenie psychiatryczne odbywa się według pewnych zasad. Jedną z cech charakterystycznych, która odróżnia psychiatrię od innych odłamów medycyny jest możliwość przyjęcia pacjenta do szpitala bez uzyskania jego zgody na leczenie. Wiadomo jednak, że nie jest to możliwe w każdym przypadku. Przyjęcie bez zgody pacjenta jest możliwe w oparciu o Ustawę o Ochronie Zdrowia Psychicznego. Są to sytuacje, gdy:
– pacjent zagraża swojemu życiu,
– stwarza zagrożenie życia lub zdrowia innych osób.

Czym jest klinika dzienna?

Klinika psychiatryczna jak psychiatra-sochaczew.pl jest to miejsce, gdzie odbywa się jednocześnie leczenie ambulatoryjne i stacjonarne. Tak więc pacjent spędza dzień w ośrodku i uczęszcza tam na zajęcia terapeutyczne, a na wieczór oraz noc wraca do swojego domu. Jest to rodzaj leczenia poświęcony głównie dla osób, które nie wymagają całodobowej hospitalizacji, ale leczenie wizytowe u specjalistów nie wystarcza. Czas trwania takiej terapii oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj trwa to od trzech do dwunastu tygodni. Przy wyborze kliniki należy kierować się dobrą ofertą i opiniami innych pacjentów.

Jakie są warunki przyjęcia na oddział psychiatryczny?

Przyjęcie pacjenta na oddział psychiatryczny jest możliwe dzięki skierowaniu, które jest wystawiane przez psychiatrów, psychoterapeutów medycznych, lekarzy rodzinnych oraz na wniosek pacjenta przez psychoterapeutę psychologicznego. Przyjęcie odbywa się często w trybie niezwłocznym. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki