Cykl Życia to najnowsza sztuka Teatru Tańca DyeMotion Mariana Folgi

Cykl Życia to najnowsza sztuka Teatru Tańca DyeMotion Mariana Folgi. Premierę miała w czerwcu bieżącego roku, ale z sukcesami grana jest regularnie.

REKLAMA

Cykl Życia to najnowszy spektakl w repertuarze Teatru Tańca DyeMotion, który prowadzony jest przez znanego skądinąd Mariana Folgę. Kolejna sztuka to kolejna okazja do wyrażania własnych opinii czy przekonań, a także problemów, jakie dostrzegają artyści w naszym społeczeństwie. Tym razem nowe przedstawienie porusza kwestię transplantacji, która według opinii autora spektaklu, jest tematem tabu w naszym kraju. Ideą było pokazanie jak ciężko w Polsce, jest z przeszczepami, szczególnie dla dzieci.

Tematyka nie jest więc łatwa, a kto zna twórczość teatru, może się domyślać, że temat został w widowiskowy i trochę mroczny sposób przedstawiony. Nad spektaklem zespół pracował 3 lata i kosztował ich to mnóstwo pracy i czasu.

Udało się przebić Materię — mówi Marian Folga nt. nowego spektaklu

Kolejna sztuka Mariana to kolejne połączenie różnych form ruchu i teatru tańca. Dlatego podczas przedstawienia, widz może spodziewać się akrobatyki, efektownych układów tańca współczesnego, a nawet klasycznie rozumianego aktorstwa.

Co dalej? Tego Marian zdradzać nie chce, jednak zapewnia, że z każdą kolejną sztuką chcą podnosić poprzeczkę i tworzyć coraz to ciekawsze spektakle. Jak mówi sam Marian — zespół już zastanawia się nad czymś nowym, jednak poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko, a znowu bardzo chcieliby zaskoczyć widza. Szczególnie że premiera, jak i prapremiera były bardzo udane, a nowy tytuł przypadł do gustu widowni.

Dla nas spektakl Marian znowu był czymś nietuzinkowym, zahaczającym o szeroko rozumiany performance sceniczny. W samej jednak formie widać stylistykę charakterystyczną dla teatralnej twórczości Mariana.

Kto nie miał okazji do tej pory zobaczyć najnowszego dzieła jego teatru, to ma szanse nadrobić zaległości. Cykl Życia zagrany zostanie bowiem już w najbliższą sobotę 17 października w Młodzieżowy Domu Kultury na Osiedlu Stałym w Jaworznie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki