REKLAMA

To zupełnie naturalne, że w momencie starzenia się naszego organizmu – nie mamy pojęcia, jak z tym walczyć. Większość osób nie ma odpowiedniej wiedzy na temat zachodzących w naszym organizmie procesów – nie rozumiemy, co się z nami dzieje i postępujące zmiany są w pewnym sensie przerażające. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, jesteśmy częściej zmęczeni, widzimy pogorszenie wzroku czy stanu naszych zębów. Do tego dochodzą także bóle stawów, wypadanie włosów czy nadmierne łamanie się paznokci. Jest to tak same trudne do zaakceptowania dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Gdy jesteśmy młodzi to mamy wrażenie, że możemy robić wszystko i nic nam nie grozi – mamy silne stawy, jesteśmy energiczni i bardzo rzadko kiedy cokolwiek nas boli. Potem przekraczamy jednak 25 rok życia i w naszym organizmie spada produkcja kolagenu – a z tym wiąże się wiele konsekwencji, o których istnieniu najchętniej w ogóle nie chcielibyśmy wiedzieć.

Szybko jednak dociera do nas, że jeśli nie zaczniemy działać to będziemy czuć się i wyglądać coraz gorzej – a na coś takiego po prostu nie chcemy się zgodzić. To właśnie wtedy kobiety zaczynają obsesyjnie wręcz stosować kremy przeciw zmarszczkom i różnego rodzaju odżywki do włosów – a i panowie próbują jakoś walczyć z łysieniem czy bólem stawów. Niestety w momencie, gdy nie do końca znamy przyczynę problemu – łatwo można sobie tylko jeszcze bardziej zaszkodzić.

Zdecydowana większość dostępnych kremów czy odżywek tak naprawdę do niczego się nie nadaje – są to produkty, których jedynym celem jest zarobienie pieniędzy na klientach. My w dalszym ciągu je kupujemy, bo potrzebna jest nam pomoc – ale w taki sposób na pewno jej nie uzyskamy. O wiele lepszym pomysłem byłoby rozpoczęcie suplementacji kolagenem – czyli dokładnie tym, czego w naszym organizmie zaczyna teraz brakować. Trzeba jednak wiedzieć, jak taki kolagen działa i co konkretnie trzeba sobie kupić, aby uzyskać oczekiwane efekty.

Kolagen morski

Przed zakupem ważne jest to, abyśmy uświadomili sobie, że nie wolno nam tutaj przesadnie oszczędzać – kolagen nie jest tani i trzeba to zaakceptować. Efekty najlepszego kolagenu morskiego będą na tyle dobre, że szybko przestaniemy przejmować się jego ceną – będziemy zadowoleni z rezultatów, które nam on zagwarantuje. A dlaczego warto zainwestować akurat w kolagen morski? Jest on pozyskiwany ze skór ryb morskich i właśnie dzięki temu jest on bardzo dobrze przyswajalny przez organizm człowieka.

Taki kolagen szybko poprawi stan naszych stawów i to bez względu na wiek – mogą z niego korzystać ludzie starsi, sportowcy lub osoby walczące z nadwagą. Każdy zauważy tutaj poprawę – nawet, jeśli będzie ona niewielka. Ten typ kolagenu wzmacnia włosy, skórę i paznokcie – a poprawie ulega też nasza odporność i w końcu przestajemy tak często chorować. Po jakimś czasie powinniśmy zaobserwować też, że nasze zęby stają się mocniejsze – a to bardzo istotne, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę z kosztów, jakie ponosimy na każdej wizycie u dentysty.

Kolagen na włosy

Bardzo często kupujemy sobie kolagen na włosy, bo po prostu nie widzimy efektów stosowania drogich szamponów i odżywek. Dalej zauważamy, że są one wysuszone, szybko wypadają i łamią się – a w taki sposób przecież jesteśmy w stanie szybko nawet całkowicie wyłysieć. Dla panów może to nie być wielki kłopot, ale kobiety rzadko kiedy są w stanie tak po prostu to zaakceptować. Topowy kolagen na włosy bardzo szybko zajmie się tego typu problemami.

Na pewno jednocześnie warto też dodatkowo chronić swoje włosy – starajmy się ich nie związywać bardzo ciasno i zabezpieczać podczas snu. Możemy zmienić trochę swoją dietę, bo to ma przecież wpływ na cały organizm i postarać się unikać słońca – ma ono tak samo zły wpływ na skórę, jak i właśnie na włosy. Po pewnym czasie od rozpoczęcia kuracji kolagenem – włosy staną się lepiej nawilżone, mocniejsze i wyraźnie zdrowsze. Musimy tylko pamiętać o regularnym przyjmowaniu wybranego preparatu, który nie może mieć w sobie żadnej chemii. Wtedy nie grożą nam efekty uboczne i będziemy zadowoleni z pojawiających się rezultatów.

Kolagen na stawy

Kolagen na stawy warto stosować przede wszystkim w starszych wieku, bo to jednak wciąż takie osoby mają najczęściej tego typu problemy. Ludzie z nadwagą i osoby przesadzające z ćwiczeniami nie mogą jednak czuć się w pełni bezpiecznie – także tutaj nasze stawy są ciągle narażone na obciążenie. Pamiętaj tylko o tym, że kolagen trzeba przyjmować do wewnątrz – wszelkie kremy i maści mogą go w sobie zawierać, ale nie jest on niestety w stanie przeniknąć przez skórę i zająć się problemem.

Jeśli masz taką możliwość to zacznij przyjmować kolagen już teraz – nie czekaj, aż ból już się pojawi i trudno będzie nad nim zapanować. To właśnie do tego cały czas próbują nas przekonać specjaliści – działania profilaktyczne ratują życie i mogą na pewno znacznie poprawić jego jakość. Po pewnym czasie stawy staną się mocniejsze – być może dzięki temu będziemy też w stanie więcej się ruszać i osiągać lepsze efekty w wybranej przez nas dyscyplinie.

Hydrolizat kolagenu

Jeżeli jednak wiemy na pewno, że obecnie nie możemy pozwolić sobie na zakup na przykład kolagenu morskiego – warto wziąć pod uwagę hydrolizat kolagenu. Czym się on różni? Taki kolagen nie jest po prostu pozyskiwany naturalnie – powstaje on w wyniku specjalnych procesów chemicznych. Można powiedzieć, że jest to pewna forma żelatyny, która ma na pewno o wiele niższą jakość niż kolagen morski.

Będzie on trochę gorzej przyswajalny przez nasz organizm, ale na pewno jest to wciąż lepsze rozwiązanie niż całkowita rezygnacja z kolagenu. A dlaczego takie rozwiązanie jest tańsze? Nie musimy tutaj tak naprawdę w ogóle wydawać pieniędzy na drogie preparaty – idealnie sprawdzi się zwykła żelatyna spożywcza. Przygotowujemy ją sobie zgodnie z zaleceniami i staramy się spożywać bardzo regularnie – na szczęście nie ma ona praktycznie żadnego smaku. Więcej opinii o hydrolizacie kolagenu na pewno znajdziesz bez problemu w Internecie, wystarczy kliknąć w link.

Zarówno kolagen morski, jak i hydrolizat kolagenu możemy stosować bez obaw – zobaczymy tutaj na pewno tylko i wyłącznie pozytywne efekty. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby nie robić sobie tutaj dużych przerw – chcemy przecież, aby takie specyfiki mogły zadziałać. Jednocześnie staraj się też lepiej odżywiać, unikać stresu i ćwiczyć – a wtedy na pewno dasz radę znacznie spowolnić proces starzenia się organizmu.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki