REKLAMA

Planujesz wyjechać na wymarzone wakacje, jednak wciąż wahasz się, gdzie rzeczywiście odpoczniesz, naładujesz baterie, a przy okazji aktywnie spędzisz czas? Jednym z bardziej polecanych i docenianych przez turystów miejsc w Polsce są oczywiście przepiękne Mazury. Można wybrać się tam o każdej porze roku, gdyż zawsze zachwycają wieloma atrakcjami. Dlaczego warto jeszcze pojechać na Mazury? Gdzie się zatrzymać? Zachęcamy do lektury.

Bogactwo jezior

Na Mazurach znajduje się jedno z największych skupisk jezior. Jest to zatem idealne miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi, ale także uwielbiających aktywnie spędzać czas. Można doskonalić umiejętności pływania, uczyć się sportów wodnych, np. kajakarstwa oraz godzinami przechadzać się wokół jeziora. Szacuje się, że łącznie mazurskie jeziora zajmują mniej więcej 486 km2. Jest zatem gdzie spacerować!

Liczne szlaki rowerowe i ścieżki

Co ciekawe, przez Mazury biegnie popularny, Wschodni Szlak Rowerowy. Odcinek ten liczy przeszło 300 km. Mogą z niego korzystać zarówno amatorzy, jak i zawodowcy i przy okazji podziwiać piękną naturę. Jeden z przystanków znajduje się w miejscowości Gołdap, w której warto się zatrzymać, planując rodzinne wakacje na Mazurach i szukając w tych okolicach hotelu SPA.

Ponadto, Mazury słyną z zielonych, rozległych terenów oraz lasów. Jest to zatem świetne miejsce do tego, aby spacerować z dziećmi, pokazywać im faunę oraz florę. Można tam spotkać między innymi rzadkie gatunki roślin oraz ptaków.

Mazurskie atrakcje

Na Mazurach znajduje się ogrom różnorodnych atrakcji, skierowanych zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Przede wszystkim warto odwiedzić Bezkrwawe Safari w Zatykach, gdzie można podziwiać, między innymi muflony, daniele czy koniki Przewalskiego. Osoby, które uwielbiają historię, powinny natomiast udać się do Świętej Lipki, gdzie można zwiedzić popularne Sanktuarium Maryjne.

Hotel SPA na Mazurach – gdzie pojechać?

Szukając odpowiedniego miejsca na Mazurach, które okaże się idealne dla rodzin z dziećmi oraz dla grupy przyjaciół, warto zarezerwować pobyt w hotelu SPA na Mazurach Ventus Natural & Medical Spa****, który zlokalizowany jest w Gołdapi. W hotelu znajduje się szereg udogodnień przewidzianych dla dzieci i dorosłych. Można między innymi skorzystać ze Strefy Relaksu: Tepidarium ze Słoneczną Łąką, inhalatorium solnego, basenu z atrakcjami oraz sali fitness. Dzieci mogą natomiast skorzystać z ciekawych atrakcji, między innymi zagrać w tenisa stołowego, wypożyczyć gry planszowe, pobawić się na placu zabaw czy też skorzystać z hotelowej biblioteki pełnej kolorowanek.

Co więcej, rezerwując pobyt w hotelu SPA Ventus Natural & Medical Spa****, można także zamówić do pokoju rodzinnego wanienkę dla niemowlaka, przewijak, nawilżacz powietrza, krzesełko do karmienia i wiele innych.

Planując wakacyjny wyjazd, warto zdecydować się na przyjazd na Mazury. Region ten nazywany jest Krainą Tysiąca Jezior, gdyż znajduje się tam najwięcej jezior w całej Polsce.

Można zatem doskonalić, np. sporty wodne. Turystów przyciąga też czyste powietrze, malownicze, zielone i rozległe tereny, idealne do spacerów i jazdy na rowerze. Szczególnie polecamy hotel SPA na Mazurach Ventus Natural & Medical Spa****, w którym przygotowanych jest ogrom atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki