Rozwój technologiczny towarzyszy nam niemal w każdej sferze życia – w domu, w pracy, a nawet podczas robienia zakupów. Postęp pozytywnie wpływa również na najmłodszych – dzieci. To właśnie oni mogą rozwijać własne zainteresowania, umiejętności, a także uczyć się samodzielnie nowych technologii, czy też uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Nauka otwiera przed nimi wiele możliwości, które doświadczą na własnej skórze już za kilka lat. Nie chodzi tu tylko o karierę, ale i indywidualny rozwój, poznawanie świata i trening umiejętności. Może to dobry moment, aby rodzicie zadbali o przyszłość swoich dzieci, zapisując je na zajęcia na przykład w Gigantach Programowania w Jaworznie? Ich przyszłość zaczyna się właśnie teraz.

Giganci Programowania – jakie dają możliwości?

REKLAMA

Dobre pytanie. Giganci Programowania to ogólnopolska sieć placówek oferujących stacjonarne kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Czego mogą nauczyć? A no, podczas zajęć m.in. z zakresu tworzenia gier komputerowych, aplikacji mobilnych, programowania dzieci dodatkowo uczą się:

 • logicznego myślenia,
 • kreatywności,
 • cierpliwości,
 • współpracy,
 • języka angielskiego.

Giganci Programowania działają w Jaworznie już od trzech lat, a od września można znaleźć ich pod nowym adresem – przy ulicy Karola Olszewskiego 21, w sali specjalnie przeznaczonej do nauki programowania. Placówka znajduje się w nowoczesnym budynku biurowym z wygodnym parkingiem.

Wychowankowie Gigantów Programowania już teraz robią zawrotną karierę jako programiści. Dobrym przykładem jest 22letni Mateusz, który rozpoczął przygodę z programowaniem mając 14 lat. Po maturze studiował zaocznie informatykę na Politechnice Śląskiej i uczył programowania dzieci i młodzież w jaworznickich Gigantach. Dzięki zdobytym umiejętnościom już na pierwszym roku studiów nawiązał współpracę z amerykańską firmą informatyczną, a po roku zmienił pracodawcę i podwoił swoją pensję. W międzyczasie Mateusz kupił własne mieszkanie oraz nowy samochód. Całe życie stoi przed nim otworem, a to tylko jeden z wielu przykładów!

Nie da się ukryć, że Giganci otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości. Zapotrzebowanie na programistów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a stawki miesięczne doświadczonych koderów przebiły już poziom 20.000 zł. Rozpoczynając pracę w zawodzie można liczyć na pierwszą pensję w wysokości średniej krajowej, czyli ponad 6.000 zł, która szybko rośnie wraz ze zdobytym doświadczeniem. Tworząc dobrej jakości kod, młodzi jaworznianie mogą zdalnie współpracować z firmami z całego świata i osiągać życiowy balans między życiem prywatnym, a zawodowym.

Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie zajęcia oferują Giganci Programowania?

Rekrutacja na semestr zimowy: czas, start!

Giganci Programowania prowadzą aktualnie rekrutację na semestralne kursy stacjonarne, dla dzieci w wieku:

 • 7-9 lat,
 • 10-12 lat,
 • 13 – 15 lat,
 • 16-18 lat.

Dwie najmłodsze grupy uczą się programowania poprzez zabawę. Tworzą swoje pierwsze gry w Scratchu, programują w popularnej grze Minecraft oraz tworzą aplikację na telefon.

Starsze dzieciaki (tj. 13-18 lat) uczą się już profesjonalnego programowania, poznając język C# oraz Python, a także tworzą gry komputerowe w Unity czy ucząc się o cyberbezpieczeństwie. Pełen wykaz kursów można znaleźć tutaj

Jeżeli najmłodsi jaworznianie zastanawiają się, czy zajęcia w Gigantach są stworzone dla nich, mogą się o tym przekonać na własnej skórze podczas bezpłatnych warsztatów „Koduj z Gigantami”, które odbędą się w sobotę 10 oraz 17 września.

Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

Giganci Programowania w Jaworznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach „Koduj z Gigantami”. Tegoroczna edycja skupiać się będzie na cyberbezpieczeństwie. W trakcie zajęć dzieci zapoznają się z Phishingiem, dowiedzą się jak:

 • bronić się przed cyberatakami,
 • pisać bezpieczne hasła,
 • bezpiecznie korzystać z sieci,
 • blokować niepożądane strony.

Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się na zajęcia telefonicznie – 536 202 208 lub online.
Aby dokonać rejestracji należy wybrać na stronie formę STACJONARNĄ -> podać Wiek -> wybrać Temat warsztatów -> Zapis i terminarz -> Jaworzno -> Wybierz -> Podać dane ucznia

Nie da się ukryć, że dla najmłodszych mieszkańców Jaworzna to doskonała okazja, aby się nie tylko dobrze bawić, ale przede wszystkim nauczyć nowych rzeczy.

10 i 17 września 2022 r. – Bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami.
Nie można tego przegapić.

Giganci Programowania Jaworzno
ul. Karola Olszewskiego 22
43-600 Jaworzno
Tel. 536 202 208
E-mail: jaworzno@giganciprogramowania.edu.pl

www.facebook.com/giganciprogramowaniajaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki