Grzeją w blokach — to nie jest fantomowe ciepło

W blokach mieszkalnych już grzeją kaloryfery. Rozpoczął się sezon grzewczy — mówi Dariusz Hrabia ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”.

REKLAMA

W blokach mieszkalnych rozpoczął się sezon grzewczy i kaloryfery zaczęły emitować ciepło. Jest to ulga dla wielu jaworznian, ponieważ tegoroczna jesień przyszła niespodziewanie szybko i zrobiło się po prostu zimno.

Jak jednak informuje nas Dariusz Hrabia ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” – od 20 września rozpoczął się sezon grzewczy i nastąpiło uzupełnianie budynków, które uruchamiane są od razu po wykonaniu czynności.

Uzupełnianie to nic innego jak napełnianie instalacji oraz kaloryferów wodą, która będzie grzana i w mieszkaniach będzie robiło się najzwyczajniej w świecie ciepło. Dlatego spółdzielnia ma prośbę do mieszkańców, aby w mieszkaniach, podczas czynności uzupełniania oraz uruchamiania instalacji grzewczych, zawsze ktoś był, żeby kontrolować czy nie dochodzi do wycieków wody. W przypadku znalezienia wycieków oczywiście należy się jak najszybciej skontaktować z zarządcą, aby zgłosić awarię i odpowiednie służby przyjadą ją naprawić.

Co istotne spółdzielnia nie jest w stanie uruchomić wszystkich budynków w jednym czasie, ponieważ potrzeba do takiej czynności bardzo dużo wody sieciowej. Normalnie po zakończeniu sezonu grzewczego wody się nie spuszcza, jednak na życzenie mieszkańców spółdzielnia tego dokonała, dlatego teraz na nowo trzeba ją uzupełnić.

Także w blokach już grzeją i mieszkańcy nie muszą się zastanawiać czy to zjawisko fantomowego ciepła, czy nie. Z wszelkimi zgłoszeniami anomalii jak np. zapowietrzenie grzejnika, można się jeszcze wstrzymać, ponieważ obecnie trwa jeszcze rozruch wstępny, po którym spółdzielnia przystąpi do interwencji indywidualnych.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki